журналістка, член Громадської ради при Держкіно
15:41
Вівторок, 27 Лютого 2018

Колегія Мінкульту не затвердила рекомендації оцінки фільмів патріотичного спрямування

Колегія Міністерства культури України вирішила взяти до відома проект Рекомендацій щодо оцінки фільмів патріотичного спрямування та доопрацювати його протягом місяця.
Колегія Мінкульту не затвердила рекомендації оцінки фільмів патріотичного спрямування
Колегія Мінкульту не затвердила рекомендації оцінки фільмів патріотичного спрямування

27 лютого відбулося засідання колегії Мінкульту, на якому члени колегії розглянули напрацьований Мінкультом проект Рекомендацій щодо оцінки фільмів патріотичного спрямування. Члени колегії вирішили взяти цей проект до відома. Протягом місяця має відбутися повторне засідання колегії з розгляду цього питання. А за цей час професійна спільнота (зокрема, були названі Національна спілка кінематографістів України, Асоціація кіноіндустрії України та Українська кіноасоціація) має у відкритому форматі обговорити та напрацювати критерії відбору кінопроектів для фінансування за бюджетною програмою «Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування».

Рішення члени колегії ухвалили майже одноголосно, утримався лише художник Олександр Ройтбурд, який не підтримує визначення «патріотичності» в кіно.

Зазначимо, що представників ЗМІ пустили на засідання колегії, хоча напередодні повідомлялося про її закритий формат.

Нагадаємо, минулого року під час підготовки до другого читання держбюджету на 2018 рік у бюджеті з’явилася нова бюджетна програма Міністерства культури – «виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування». У 2018 році на неї виділено 500 млн грн. Детальніше про те, що це за програма та як Мінкульт планує розпоряджатися цими коштами, – читайте в матеріалі Олесі Анастасьєвої «Патріотичне кіно: що, як і навіщо?».

26 лютого стало відомо, що членам колегії Міністерства культури запропонували на засіданні колегії 27 лютого розглянути проект Рекомендацій щодо оцінки фільмів патріотичного спрямування. Копію документа, запропонованого до розгляду, оприлюднив «Детектор медіа».

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1094
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
22 Лютого 2020
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду