Медіагрупи розробили для уряду проект постанови про порядок складання «чорних списків»

Медіагрупи розробили для уряду проект постанови про порядок складання «чорних списків»

19 Лютого 2018
2887
19 Лютого 2018
19:53

Медіагрупи розробили для уряду проект постанови про порядок складання «чорних списків»

2887
Українські медіагрупи розробили і передали главі уряду проект постанови про порядок складання Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.
Медіагрупи розробили для уряду проект постанови про порядок складання «чорних списків»
Медіагрупи розробили для уряду проект постанови про порядок складання «чорних списків»

Про це йдеться у зверненні до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, оприлюдненому на сайті Індустріального телевізійного комітету. Лист датовано 15 лютого, його підписали Олександр Ткаченко («1+1 медіа»), Володимир Бородянський (StarLightMedia), Євген Лященко («Медіа Група Україна»), Сергій Созановський (Film.ua Group) і Влад Ряшин (Star Media).

Водночас лист не було підписано представниками «Інтер Медіа Груп», оскільки ця медіагрупа має окрему принципову позицію з питань, викладенних у листі, повідомляє ІТК.

Керівники медіагруп просять главу уряду розглянути запропонований проект і в разі погодження – дати відповідні доручення для розгляду та затвердження проекту Кабінетом Міністрів.

Також керівники медіагруп просять про окрему зустріч із прем’єр-міністром для обговорення порядку складання Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, а також порядку фінансування українських телевізійних фільмів Міністерством культури.

Розробленого медіагрупами проекту постанови ІТК не наводить. Виконавчий директор ІТК Сергій Сьомкін повідомив «Детектору медіа», що в проекті пропонуються критерії, якими можуть керуватися СБУ, РНБО та Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, пропонуючи Міністерству культури кандидатур до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Наприклад, СБУ може пропонувати тих, щодо кого є кримінальні або адміністративні справи, РНБО – тих, щодо кого вжито персональні санкції.

Зазначимо, що група «1+1 медіа» підтримала спільну ініціативу, але також виступила з окремою заявою. «1+1 медіа» заявила, що відповідні державні органи мають найближчим часом або впровадити чіткі критерії щодо формування та застосування Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, або скасувати «чорні списки» як такі.

Раніше Нацрада з питань телебачення і радіомовлення закликала парламент негайно уточнити норми закону, оскільки в законодавстві є колізія щодо показу радянських фільмів за участі фігурантів з так званого «чорного списку» Мінкульту. «Нема чіткого розуміння, як реагувати на трансляцію радянського фільму, який був створений до 1991 року, за участі особи, що внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, і прокатне посвідчення на цей кінематографічний твір не скасоване», – пояснив проблему регулятор у своєму зверненні до Верховної Ради.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2887
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду