09:20
Понеділок, 19 Лютого 2018

ЦЕДЕМ закликає Державну архівну службу відкликати документ щодо конфіденційної інформації

Державна архівна служба України оприлюднила на своєму сайті проект Типової інструкції про порядок роботи з документами та іншими матеріальним носіями інформації, що містять конфіденційну інформацію, яким пропонується запровадити гриф «Конфіденційно». Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) вважає, що Інструкція не відповідає принципам і вимогам інформаційного законодавства та закликав архівну службу відкликати документ
ЦЕДЕМ закликає Державну архівну службу відкликати документ щодо конфіденційної інформації
ЦЕДЕМ закликає Державну архівну службу відкликати документ щодо конфіденційної інформації

Про це йдеться на сайті ЦЕДЕМу.

У ЦЕДЕМ вважають, що положення інструкції не відповідають Закону України «Про інформацію», Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про захист персональних даних».

«Так, базовими принципами інформаційного законодавства є принцип доступу до інформації, а не документу та виключне право фізичних та юридичних осіб визначати режим конфіденційності», – зазначає ЦЕДЕМ.

У ЦЕДЕМ повідомляють, що у випадку схвалення Інструкції, гриф «Конфіденційно» буде проставлятися як на документах, що містять персональні дані, котрі не завжди є конфіденційною інформацією, так і на документах, що становлять банківську, комерційну чи лікарську таємницю, щодо яких застосовується інший режим обмеження доступу.

«Центр демократії та верховенства права вважає, що підставами для віднесення інформації до конфіденційної є дозвіл фізичної чи юридичної особи, котра визначає режим конфіденційності такої інформації або приписи спеціальних законів, які зобов’язують розпорядників інформації дотримуватися режиму конфіденційності щодо інформації, отриманої від фізичних чи юридичних осіб», – зазначає ЦЕДЕМ.

Центр демократії та верховенства права закликає Державну архівну службу відкликати проект Інструкції, «як такої, що не відповідає принципам і вимогам інформаційного законодавства».

Нагадаємо, у листопаді заступник голови офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко висловила сподівання, що доступ до архівів в Україні буде удосконалено.

Фото: "Центр досліджень визвольного руху"

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
423
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop