Порошенко заявив щодо ситуації навколо «1+1», що втручання у журналістську діяльність неприпустиме
Порошенко заявив щодо ситуації навколо «1+1», що втручання у журналістську діяльність неприпустиме
Про це написав прес-секретар глави держави Святослав Цеголко в Facebook.
«Після повернення з Австрії обговорив з Президентом ситуацію, що склалася довкола журналістів каналу "1+1". Позиція Президента однозначна: будь-які дії, які можуть сприйматися журналістами як втручання у їх професійну діяльність, неприпустимі», - написав він.
Нагадаємо, 6 вересня 2017 року стало відомо, що у справі про розкрадання коштів у «Приватбанку» Печерський районний суд Києва дозволив слідчому Генеральної прокуратури України здійснити огляд будівлі ТОВ «Поділ Нерухомість», де з 2012 року розташовані офіси «1+1 медіа». У медіагрупі це розцінили як спробу тиску.
12 вересня група «1+1 медіа» заявила, що Національний банк України (НБУ) планує до 25 вересня провести відчуження будівлі ТОВ «Поділ Нерухомість» по вул. Кирилівській, 23 у Києві, де розташовані офіси «1+1 медіа», через те, що ця нерухомість перебуває в якості заставного майна по процедурі рефінансування «Приватбанку». Медіагрупа звернулася до Міністерства внутрішніх справ (МВС) з проханням забезпечити охорону будівлі.
Група «1+1 медіа» стверджувала, що від ТОВ «Поділ Нерухомість» вимагали сплати усю суму кредиту – 4,4 млрд грн. Як зазначають у медіагрупі, оціночна вартість будівлі, відповідно до договору іпотеки, складає 258 млн грн. «1+1 медіа» повідомляла, що медіагрупа сплатила оренду до березня 2018 року та звернулась до НБУ з проханням прояснити ситуацію щодо подальшої оренди.
12 вересня НБУ заявив, що не звертався до ТОВ «Поділ Нерухомість» із вимогою звільнити приміщення від орендаря, яким є ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1».
13 вересня ТОВ «Поділ Нерухомість» поінформувало, що арешт судом будівлі по вул. Кирилівській, 23 у Києві, де розташовані офіси «1+1 медіа», не вплине на оренду цих приміщень медіагрупою.
Нагадаємо, 8 лютого медіахолдинг «1+1 медіа» повідомив, що у їх розпорядженні опинився начебто запит Національного банку України, адресований в.о. голови правління «Приватбанку» з проханням надати виписки з банківських рахунків співробітників медіахолдингу. У медіагрупі заявили, що «розглядаєють цей запит як прямий тиск з боку вищого керівництва країни і спроби політичного переслідування напередодні виборів».
У відповідь на запит «Детектора медіа» Національний банк України повідомив, що зробив понад 70 запитів щодо рахунків понад 200 юридичних осіб, а також осіб, які пов’язані або можуть бути пов’язані з ними. Оприлюднений «1+1 медіа» запит до «Приватбанку» щодо рахунків співробітників медіахолдингу НБУ назвав «спробою маніпуляції громадською думкою з метою тиску на Національний банк та впливу на хід розслідування шахрайських дій в ПАТ КБ "Приватбанк" до націоналізації».
9 лютого у «1+1 медіа» повідомляють, що Національний банк України (НБУ) у запиті до «Приватбанку», в якому просив доступ до рахунків співробітників холдингу, використав несправжні прізвища топ-менеджменту та телеведучих. «1+1 медіа» вимагає від НБУ роз’яснень причин та логіки формування таких списків.
У Національному банку України (НБУ) заявили, що запит до «Приватбанку» щодо рахунків співробітників холдингку, ймовірно не є офіційним і виглядає як чернетка. Нацбанк проведе розслідування і застосує відповідні санкції до джерела витоку інформації.