Слідчі СБУ розслідуватимуть перешкоджання нардепа Пономарьова роботі журналістів у Верховній Раді
Слідчі СБУ розслідуватимуть перешкоджання нардепа Пономарьова роботі журналістів у Верховній Раді
Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.
Раніше стало відомо, що народний депутат з групи «Воля народу» Олександр Пономарьов у парламентських кулуарах відібрав у кореспондента інтернет-видання «Цензор.НЕТ» Івана Марусенка, який знімав на телефон його коментар, мобільний.
Нардеп Сергій Соболєв на брифінгу розповів про схему закупівлі машинного мастила для військ, яке призвело до поломки техніки і цитував рішення суду щодо вилучення документації у компанії «Агринол», власником якої є Олександр Пономарьов.
Після брифінгу Пономарьов у кулуарах Ради підійшов до Соболєва і почав щось йому емоційно розповідати. Соболєв попросив Пономарьова почекати, поки він відповість на запитання журналістів. Кореспондент «Цензор.НЕТ» вирішив зняти діалог депутатів на відео. Зйомці перешкоджала спочатку помічниця Пономарьова, а потім і сам депутат, який обізвав журналістів «журналюгами» і звинуватив у тому, що вони нібито підглядають за приватною бесідою.
Пономарьов вихопив мобільний телефон із рук Марусенка і поклав собі в кишеню, заявивши, що віддасть його, «коли вийдемо на вулицю і там поговоримо». Після чого політик вихопив ще один мобільний у іншого журналіста і теж заховав у кишеню. У відповідь на зауваження журналістів Пономарьов звинуватив їх у провокації і звернувся до охоронців з вимогою вигнати журналістів з будівлі парламенту.
«За наслідками інциденту, який мав місце 7 лютого в приміщенні Верховної Ради України, прокуратурою міста Києва розпочато кримінальне провадження щодо перешкоджання народним депутатом України Олександром Пономарьовим професійній діяльності журналістів», - повідомляє прокуратура.
Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідування за ч. 1 ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) КК України.
Проведення досудового розслідування доручено слідчим Служби безпеки України, прокуратура міста Києва здійснюватиме нагляд у формі процесуального керівництва.
Як повідомляв «Детектор медіа», днями журналістці видання «Тиждень» Ганні Чабарай священник перешкоджав фотографувати сутичку, що виникла під час акції біля Десятинної церкви.