Генпрокуратура не оприлюднила цього року інформацію про заарештоване майно оточення Януковича
Генпрокуратура не оприлюднила цього року інформацію про заарештоване майно оточення Януковича
Про це йдеться у відповіді ГПУ на запит Гліба Канєвського, голови експертної організації StateWatch, повідомляє «Українська правда».
Зокрема запитувалися перелік та сума арештованого майна в межах та поза межами України колишніх високо посадовців - президента Віктора Януковича, міністрів та їх заступників урядів часів Миколи Азарова та Сергія Арбузова, а також народних депутатів усіх скликань, які перебувають у розшуку МВС.
У ГПУ відповіли, що чинним законодавством та внутрішніми документами Генпрокуратури не передбачено «накопичення інформації за запитуваними критеріями» та що складання єдиного зведеного переліку арештованого майна не можливе без вивчення окремих кримінальних проваджень.
Разом з тим у вересні 2017 року на аналогічний запит у ГПУ надали вичерпний перелік грошей та майна поплічників Януковича, який було опубліковано «Українською правдою».
«ГПУ відмовила в інформації про арештоване майно саме після гучних скандалів навколо невдало засекреченої спецконфіскації грошей Януковича. Це може свідчити про намагання приховати будь-які деталі про активи втікачів, аби у суспільства було менше питань безпосередньо до генпрокурора Юрія Луценка», - прокоментував дії ГПУ Гліб Канєвський.
Як відомо, 28 березня Краматорський міський суд конфіскував 1,5 мільярда доларів Януковича і його оточення. При цьому, вирок суду було засекречено.
Як повідомляв «Детектор медіа», медіакомпанія Al Jazeera, що працює в Катарі, оприлюднила рішення Краматорського районного суду, за яким було конфісковано 1,5 мільярда доларів США, що належали колишньому президентові України Віктору Януковичу та його оточенню.
Розслідувачі телеканалу оприлюднили рішення , яке містить 95 сторінок. Водночас антикорупційна організація Transparency International Україна закликала в законному порядку опублікувати цей вирок.
У Генпрокуратурі України не можуть ані підтвердити, ані спростувати оприлюднений телеканалом Al Jazeera документ щодо конфіскації $1,5 млрд, які належали оточенню екс-президента-втікача Януковича.
Начальник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив, що ГПУ не може почати розслідування за фактом витоку інформації щодо конфіскованих $1,5 млрд «грошей Януковича» телеканалу Al Jazeera.
Генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що засекретив рішення Краматорського суду про конфіскацію 1,5 млрд гривень заарештованих грошей колишнього президента Віктора Януковича, щоб не розкривати список підприємств, які фігурують у слідстві.
У кінці минулого року Окружний адміністративний суд Києва зобов`язав Генеральну прокуратуру України (ГПУ) розкрити конкретні причини, чому було засекречено рішення Краматорського суду щодо конфіскації так званих «грошей Януковича».