15:04
Субота, 16 Грудня 2017

Модернізація телевежі в Чаплинці, яка подає сигнал до анексованого Криму, розпочнеться навесні

Навесні 2018 року на Херсонщині розпочнуть модернізацію Чаплинської телекомунікаційної вежі, яка транслюватиме українське мовлення на Крим. Висота вежі збільшиться майже на 40 метрів, а також будуть встановлені потужніші передавачі.
Модернізація телевежі в Чаплинці, яка подає сигнал до анексованого Криму, розпочнеться навесні
Модернізація телевежі в Чаплинці, яка подає сигнал до анексованого Криму, розпочнеться навесні

Про це поінформували член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський та в.о. генерального директора Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (РРТ) Олександр Богданов 15 грудня на брифінгу в Херсонській облдержадміністрації, присвяченому питанням нещодавно ухваленого Верховною Радою України закону про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України, повідомляє «Укрінформ».

«Ми зосереджуємо свої сили на модернізації Чаплинської вежі. Її модернізацію забезпечує Концерн РРТ. Планується збільшення висоти вежі з 93 метрів до 130 метрів», - розповів Костинський.

За його словами, згідно проведених розрахунків «сигнал українського телерадіомовлення (з Чаплинської вежі після її модернізації - ред.) будуть отримувати Красноперекопський район, мінімум Армянськ, Красноперекопськ».

Як повідомив на брифінгу Богданов, наразі концерном разом з проектною організацією вже проведені попередні розрахунки щодо можливості підняття висоти Чаплинської вежі до 130 метрів.

«Нами проведені проектні роботи, проект вже пройшов експертизу, проведені всі необхідні процедури, визначено підрядника, який буде виконувати ці роботи, і наразі ця підрядна організація вже проводить підготовчі роботи для реалізації цього проекту. Всі підготовчі паперові роботи ми пройшли. З початком весни, як тільки дозволять погодні умови, ми розпочнемо необхідні монтажні роботи, і намагатимемося навесні та влітку збільшити висоту цієї вежі до 130 метрів», - розповів Богданов.

Він зазначив, що Чаплинську вежу також планується обладнати більш потужними передавачами. «Це дасть змогу збільшити зону охоплення телерадіосигналом українських каналів, з врахуванням цифрової мережі, цифрового передавача, який буде встановлений додатково, до 70 км», - повідомив керівник Концерну РРТ.

«Таким чином, ми будемо забезпечувати українське телерадіомовлення на півдні Херсонщини, на територію Криму в 2018 році вже з двох веж - з Чонгарської і Чаплинської», - підкреслив на брифінгу Костинський.

Раніше член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський заявив, що окупаційна влада Криму нарешті визнала існування українського мовлення на анексованому Росією півострові.

Водночас генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін повідомив, що мовлення «Українського радіо» на окупований Крим, що відбувається на середніх хвилях, через технічні особливості складно заглушити у зв'язку з використанням потужних передавачів.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксьонов запропонував включати «пісні воєнних років», щоб глушити радіосигнал, який поширюється на Крим з території материкової України.

Нагадаємо, оператор комунікацій телевежі в селі Чонгар Херсонської області збільшив потужність мовлення на територію анексованого Росією Криму більш ніж утричі - з 0,3 кВт до 1 кВт.

Українське мовлення з телерадіокомунікаційної вежі, яка знаходиться біля пункту пропуску Чонгар у Херсонській області, досягає передмістя Судака в анексованому Криму.

Як повідомляв «Детектор Медіа», у січні 2017 року було завершено будівництво телевежі в Чонгарі. У лютому 2017 року зі 150-метрової телевежі почалася трансляція цілодобового мовлення на окупований Крим та сусідні з ним населені пункти Херсонщини у тестовому режимі. 17 березня відбулося офіційне відкриття телекомунікаційної вежі в Чонгарі. 24 березня член Нацради Сергій Костинський повідомив, що для запуску цифрового телевізійного мовлення на півострів потрібно 3-4 місяці.

У травні стало відомо, що для розширення площі покриття українським мовленням в анексованому Росією Криму і покращення прийому сигналу у деяких районах на території Херсонщини вирішено не будувати нову телекомунікаційну вежу в населеному пункті Каланчак (Херсонська область). Замість цього буде збільшено висоту діючих Чаплинської і Чорнгарської телевеж в області.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
836
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop