Найкращим європейським фільмом року визнали «Квадрат» Рубена Естлунда

Найкращим європейським фільмом року визнали «Квадрат» Рубена Естлунда

9 Грудня 2017
2730
9 Грудня 2017
23:08

Найкращим європейським фільмом року визнали «Квадрат» Рубена Естлунда

2730
Тріумфатором цьогорічної премії Єропейський кіноприз (European Film Award), яку присуджує Європейська кіноакадемія (European Film Academy), стала стрічка «Квадрат» Рубена Естлунда, знята в копродукції Швеції, Німеччини, Франції і Данії
Найкращим європейським фільмом року визнали «Квадрат» Рубена Естлунда
Найкращим європейським фільмом року визнали «Квадрат» Рубена Естлунда

Про це повідомляє кореспондентка «Детектора медіа» з Haus der Berliner Festspiele в Берліні, де відбувається 30-та церемонія вручення нагороди Європейський кіноприз.

Сатирична комедія Рубена Естлунда, яка раніше здобула Золоту пальмову гілку Каннського міжнародного кінофестивалю, розповідає про куратора музею сучасного мистецтва Крістіана, який потрапляє в вир пригод після крадіжки телефона й гаманця. У номінації «Найкращий європейський фільм 2017 року» вона обійшла 4 конкурентів: фільми «120 ударів на хвилину» режисера Робена Кампійо (Франція), «Тіло і душа» Ільдіко Еньєді (Угорщина), «По той бік надії» Акі Каурісмякі (Фінляндія, Німеччина) та «Нелюбов» Андрія Звягінцева (Росія, Франція, Німеччина, Бельгія).

«Квадрат» здобув ще 4 статуетки від Європейської кіноакадемії. Рубена Естлунда визнали «Найкращим європейським кінорежисером» і «Найкращим європейським сценаристом», а виконавця головної ролі – данця Класа Банга «Найкращим європейським актором». Крім того, «Квадрат» здобув перемогу в номінації «Найкраща європейська комедія». Художниця-постановниця фільму Йозефіна Асберг стала «Найкращим європейський художником-постановником».

«Найкращим європейський документальним фільмом» року Європейська академія визнала польську стрічку «Спільність» режисерки Анни Замеки (Польща), яка розповідає про намагання дівчини-підлітка об’єднати свою родину. Нагадаємо, на цю нагороду номінувався також фільм «Аустерліц» українського кінорежисера Сергія Лозниці, але німецького виробництва.

Перемогу в номінації «Найкраща європейська актриса» здобула угорка Александра Барбела – виконавиця головної ролі в фільмі «Тіло і душа» Ільдіко Еньєді.

Нагороду «Європейське відкриття року – приз FIPRESCI» цьогоріч отримала британська стрічка «Леді Макбет» Вільяма Олдройда – екранізація твору російського письменника Миколи Лескова «Леді Макбет Мценського повіту»

Відзнаку «Найкращий європейський повнометражний анімаційний фільм» присудили стрічці «З любов’ю, Вінсент» подружжя Дороти Кобели та Г'ю Велшмана (Польща, Великобританія). Це перший в світі повнометражний анімаційний фільм, повністю намальований олійними фарбами.

«Найкращим короткометражним фільмом» стала 15-хвилинна іспанська стрічка «Часовий код» (Timecode) режисера Хуаньйо Гіменеса (Juanjo Giménez).

Переможців у цих номінаціях визначали понад 3 тисячі кінодіячів – членів Європейської академії. Проте одну з нагород Європейського кінопризу присуджують глядачі, голосуючи онлайн. Переможцем у номінації «Вибір глядачів» стала стрічка «Стефан Цвейг.Прощання з Європою» (Австрія, Німеччина, Франція) режисерки Марії Шрадер.

Під час церемонії також вручили дві почесні нагороди. Премію за «Прижиттєві досягнення» цьогоріч отримав російський кінорежисер Олександр Сокуров. А відзнаку «Європейські досягнення в світовому кіно» Європейська кіноакадемія присудила французькій та американській актрисі й режисерці Жюлі Дельпі.

Раніше стало відомо, що «Найкращим європейським оператором» 2017 року визнано Михайла Крічмана («Нелюбов»), а звання найкращого композитора розділили Євген і Саша Гальперіни, які створили музику для цьго ж фільму.

Нагороду Європейської кіноакадемії та фонду Eurimages за кращу найкращу копродукцію вручили хорватському продюсеру Седоміру Колару.

«Найкращим європейським монтажером» став Робен Кампійо («120 ударів на хвилину»), «Найкращим європейським художником по костюмах» –Катажина Левінські («Слід звіра»), «Найкращим європейським художником по зачісках та гриму» – Ліндерт ван Німвеген («Пекло»), а «Найкращим європейськии звукооператором» – Оріол Тарраго («Голос монстра»).

Репортаж з церемонії нагородження читайте на «Детекторі медіа» найближчим часом.

Нагадаємо, минулого року пять статуеток премії Європейський кіноприз й зокрема за «Найкращий фільм року» здобула німецько-австрійська трагікомедія «Тоні Ердманн» режисерки Марен Аде. На на нагороду «Найкращий документальний фільм» також претендувала стрічка українського кінорежисера Сергія Лозниці «Подія» (Нідерланди-Бельгія), однак переміг фільм «Море у вогні» Жанфранко Розі (Італія, Франція).

Фото – з Facebook-сторінки European Film Awards

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2730
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду