15:01
Понеділок, 20 Листопада 2017

Зареєстровано законопроект про створення контрпропаганди на замовлення Мінінформполітики

1 178
У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який має на меті надати Міністерству інформаційної політики право замовляти телерадіокомпаніям виробництво контрпропагандистських програм для поширення на тимчасово окупованих територіях України та в інтернеті.
Зареєстровано законопроект про створення контрпропаганди на замовлення Мінінформполітики
Зареєстровано законопроект про створення контрпропаганди на замовлення Мінінформполітики

Законопроект № 7299 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо інформаційної безпеки та протидії пропаганді держави-агресора» зареєстрували 16 листопада народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, Олена Кондратюк і Ольга Червакова.

Автори пропонують надати Міністерству інформаційної політики право з метою захисту інтересів держави та інформаційних потреб громадян України (зокрема тих, які проживають на тимчасово окупованих територіях України) замовляти виробництво телерадіоорганізаціями передач, «які за своїм змістом спрямовані на запобігання та нейтралізацію реальних і потенційних загроз національній безпеці України (у тому числі протидію пропаганді держави-агресора та/або держави-окупанта)» та будуть поширюватись на тимчасово окупованих територіях України та в інтернеті.

Такі передачі можуть бути виконані будь-якою мовою та зараховуватися до частки передач і фільмів, виконаних державною умовою (за наявності відповідних угод з МІП). Але до обов’язкової тижневої квоти програм українською мовою буде зараховуватися не більше 4 годин трансляції передач, вироблених на замовлення МІП іншими мовами.

Нагадаємо, що нині на комерційних українських телеканалах виходить низка програм, які позиціонують себе як протидія російській пропаганді та розвінчування фейків: «Антизомбі» та «Гражданская оборона» (обидва – ICTV), «Вєсті Кремля» (канал «24») тощо.

Також у законопроекті є ще одна новела. Автори пропонують надати Національній суспільній телерадіокомпанії України право за рішенням правління НСТУ не транслювати заходи, у тому числі спортивні або розважальні, які проводяться на території держави-агресора (держави-окупанта), якщо така трансляція може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України. Зауважимо, що наступного року в Росії проходитиме Чемпіонат світу з футболу. Тож якщо законопроект буде ухвалено, НСТУ зможе на законних підставах відмовитися від цієї трансляції.Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1178
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду