Transparency Іnternational заявляє, що переслідування антикорупційних активістів і журналістів в Україні має припинитися
Transparency Іnternational заявляє, що переслідування антикорупційних активістів і журналістів в Україні має припинитися
Про це йдеться у заяві організації 13 листопада, передає «Радіо Свобода».
«Протягом останніх кількох місяців побили двох антикорупційних активістів з Харкова, які проводять розслідування спільно з Transparency International Україна. Вони вважають, що це було пов’язано з їхньою роботою. Подібні повідомлення надходили і від активістів з Полтави й Одеси, а також від журналістів-розслідувачів з Києва», – йдеться у заяві.
Також у заяві організації згадується напад охоронців Віктора Медведчука на знімальну групу програми «Схеми» (спільний проект «Радіо Свобода» і телеканалу «UA:Перший»).
«Ці постійні переслідування громадянського суспільства і неочікувані, і невиправдані. Громадяни України заплатили високу ціну за можливість позбавити свою державу корупції. Вони вийшли на вулиці, щоб протестувати проти корупції, і багатьох з них вбили. Влада повинна вжити заходів, щоб захистити антикорупційних активістів і підтримати їхню боротьбу проти корупції», – заявила голова правління Transparency International Делія Феррейра Рубіо.
Як повідомляв «Детектор медіа», увечері 7 листопада невідомі напали біля аеропорту «Київ» на знімальну групу програми «Схеми: корупція в деталях» (проект «Радіо Свобода») у складі журналіста Михайла Ткача і оператора Кирила Лазаревича.
Згодом редакція програми оприлюднила відео нападу на знімальну групу програми «Схеми: корупція в деталях».
Редакція програми журналістських розслідувань «Схеми» за годину до виходу в ефір 9 листопада розслідування «Чорні чоловічки» отримала від адвоката Віктора Медведчука Ігоря Кириленка лист, в якому пан адвокат погрожував журналістам кримінальною відповідальністю. Про це повідомляється на сторінці програми «Схеми» у Facebook. У листі пан Кириленко назвав розслідування журналістів щодо перельотів Віктора Медведчука до Росії «провокацією» та звинуватив їх у втручанні у приватне життя Медведчука та його родини.
У редакції програми «Схеми» вважають звинувачення безпідставними та такими, що мають на меті залякування: журналісти виконували свою законну професійну діяльність у громадському місці, про що неодноразово повідомляли охороні Медведчука та демонстрували посвідчення.
13 листопада стало відомо, що Комітет з питань свободи слова та інформаційної діяльності розгляне питання про інцидент з ознаками перешкоджання журналістській діяльності знімальній групі програми «Схеми».