09:54
Понеділок, 30 Жовтня 2017

Лутковська закликала Гройсмана приєднатися до Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням приєднатися до Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів, що, на думку омбудсмена, сприятиме впровадженню в Україні міжнародних стандартів
Лутковська закликала Гройсмана приєднатися до Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів
Лутковська закликала Гройсмана приєднатися до Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів

Звернення доступне на офіційному сайті секретаріату омбудсмена, пише «Доступ до правди».

 «Вважаю, що приєднання України до цієї Конвенції сприятиме вдосконаленню у нашій державі міжнародних стандартів у сфері доступу до інформації, запровадить механізм міжнародного моніторингу за дотриманням права на доступ до офіційних документів. Крім того, підписання та ратифікація Конвенції  свідчитиме про подальшу відданість України принципам свободи інформації, доступу до публічної інформації та позитивно вплине на її міжнародний імідж», – зазначається у зверненні пані Лутковської.

Про необхідність підписання та ратифікації Конвенції омбудсмен ще в 2014 році наголошувала у своєму зверненні до прем’єр-міністра України, в якому закликала вжити необхідних заходів для прийняття рішення про підписання Конвенції у порядку, встановленому Законом України «Про міжнародні договори України».

Пані Лутковська закликала Гройсмана  якнайшвидше підписати Конвенцію Ради Європи про доступ до офіційних документів від імені України.

Як відомо, відповідно до розпорядження Президента України від 26 квітня 2017 року №92/2017-рп міністра юстиції України було уповноважено на підписання від імені України Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів, прийнятої 18 червня 2009 року у м. Тромсо. Але станом на сьогодні Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів не підписана.

Читайте також

Нагадаємо, за перше півріччя 2017 року суди першої інстанції в Україні отримали 194 справи про порушення права на доступ до публічної інформації. За розгляд цих справ було стягнуто 60 тис грн судового збору.

Виконавча директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк повідомила, що кількість відмов на запити у наданні публічної інформації зросла у поточному році року вдвічі.

На фото - Валерія Лутковська

Фото: "Урядовий кур'єр"

 

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
478
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop