14:22
П'ятниця, 13 Жовтня 2017

З початку року за розгляд справ по доступу суди першої інстанції стягнули 60 тис грн.

За перше півріччя 2017 року суди першої інстанції в Україні отримали 194 справи про порушення права на доступ до публічної інформації. За розгляд цих справ було стягнуто 60 тис грн судового збору
З початку року за розгляд справ по доступу суди першої інстанції стягнули 60 тис грн.
З початку року за розгляд справ по доступу суди першої інстанції стягнули 60 тис грн.

Такою є відповідь Державної судової адміністрації України на запит юриста Харківської правозахисної групи Василя Мельничука, повідомляє «Доступ до правди».

Зазначено, на початок року 167 справ у судах першої інстанції не розглянуті.

Експерти звертають увагу на загальне падіння кількості позовів – 15-20% за два роки, яке зокрема пов’язують і з високим судовим збором. 

За аналогічний період апеляційні суди України переглянули 131 постанову з доступу, в абсолютній більшості справ, у 103 випадках, рішення суду першої інстанції було залишено без змін.

«Доступ до правди» повідомляє, що запит на інформацію було подано в рамках діяльності громадської коаліції за зниження фінансових бар’єрів у доступі до публічної інформації.

Читайте також

Як повідомляв «Детектор Медіа», 10 квітня 2017 року українські ГО підписали Меморандум для зниження фінансових бар’єрів при поданні судових позовів у справах про доступ до публічної інформації.

Станом на 11 липня під Меморандумом за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації поставили підписи ще 17 журналістів, фрілансерів та громадських активістів.

Станом на 12 липня ще 13 громадських активістів та журналістів долучилися до підписання Меморандуму за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації.

Збір підписів під Меморандумом за зменшення фінансових бар’єрів у справах про доступ до публічної інформації триває.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
299
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop