Державне космічне агентство найкраще забезпечує доступ до інформації у своєму приміщенні – результати моніторингу
Державне космічне агентство найкраще забезпечує доступ до інформації у своєму приміщенні – результати моніторингу
Такими є результати моніторингу, проведеного Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) у рамках платформи «Омбудсмен+», оголошені 29 вересня на конференції «День права знати: забезпечення доступу до публічної інформації».
ЦЕДЕМ промоніторив 65 центральних органів виконавчої влади та 8 вищих органів влади і державних органів зі спеціальним статусом, оцінюючи організацію спеціального місця для роботи запитувачів з документами та особистого прийому запитів на інформацію.
Лідером за цими параметрами стало Державне космічне агентство. Друге місце розділили Міністерство соціальної політики, Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
За результатами моніторингу ЦЕДЕМ склав посібник з рекомендаціями щодо забезпечення умов та безпосереднього доступу до публічної інформації в приміщенні розпорядників. Посібник буде поширено серед установ, які потрапили до моніторингу.
У посібнику ЦЕДЕМ нагадав, який мінімальний набір можливостей для запитувачів має забезпечити розпорядник, аби процес подання (прийому) запиту був простим, швидким і вимагав мінімуму ресурсів:
- Можливість дізнатися, як, коли і де саме йому необхідний розпорядник приймає запити на інформацію;
- Можливість потрапити в кабінет, де приймають запити на інформацію;
- Можливість отримати консультацію про оформлення запиту;
- Можливість написати запит, користуючись затвердженими розпорядником формами та зразками;
- Можливість подати запит відповідальним особам розпорядника і отримати підтвердження про його подання.
Конференція «День права знати: забезпечення доступу до публічної інформації» проводилася за підтримки проекту «Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії, а також проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».