Микола Семена закликав конгрес ПЕН-клубу створити міжнародний моніторинговий комітет щодо Криму (ВІДЕО)
Микола Семена закликав конгрес ПЕН-клубу створити міжнародний моніторинговий комітет щодо Криму (ВІДЕО)
Відеозвернення українського журналіста, якого російські силовики забороняють залишати межі анексованого Криму, оприлюднила 18 вересня членкиня українського ПЕН-центру Гульнара Бекірова, повідомляє видання «Крим.Реалії».
У своєму відеозверненні Микола Семена зазначив, що Крим зараз «перетворений на зону суцільної пропаганди, через яку дуже складно або майже неможливо пробитися правді».
«У Криму знищено всі незалежні засоби масової інформації. Над Кримом встановлено залізну завісу, яка закриває доступ правдивої інформації кримчанам із України та про Україну. А також правдивої інформації з самої Росії. Тому для кримського соціуму дуже важливо те, яке рішення ухвалить світова мережа ПЕН-центрів, який матиме вплив на подальший розвиток подій», – сказав журналіст, який є учасником ПЕН-клубу.
«Ми в Криму віримо, що насправді демократія сильніша будь-якого агресора, будь-якої зброї, будь-якого диктаторського режиму», – зазначив Микола Семена.
Він додав, що для жертв агресії, що триває вже четвертий рік, час має велике значення.
«Для нас надзвичайно чутливим є фактор часу, фактор втраченої життя, фактор відібраних перспектив, фактор життя і смерті, фактор покаліченою долі фактично цілого покоління людей у Криму, які зараз піддаються облудній пропаганді агресора, навчання в його мілітаризованих школах, зомбуванню його пропагандистських засобів масової дезінформації, переслідуванням і репресіям», – підкреслив журналіст.
Микола Семена став членом українського ПЕН-центру восени 2016 року.
Як повідомляв «Детектор Медіа», в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд. Наразі тривають суди.
Микола Семена заявляє, що в своїх матеріалах він реалізовував право на «вільне вираження думки». Правозахисні й журналістські організації вважають переслідування Миколи Семени політично мотивованим.
Сторона звинувачення на засіданні 18 вересня запросила для кримського журналіста Миколи Семени покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, але з відстрочкою виконання на три роки. Прокурор Світлана Будинська також зажадала заборонити Семена займатися будь-якою громадською діяльністю протягом трьох років.