Гройсман заявив, що вважає «дурістю» візит СБУ до редакції «Української правди»
Гройсман заявив, що вважає «дурістю» візит СБУ до редакції «Української правди»
Про це Воломир Гройсман заявив у коментарі журналісту «Української правди».
«Я спершу читав, що вони (представники СБУ. – Ред.) прийшли, а потім - що помилилися... Якщо чесно - це не має нічого (спільного. – Ред.) зі здоровим глуздом», - зазначив глава уряду.
На питання, хто, на його думку, дає такі «сигнали», Володимир Гройсман зазначив: «Я не великий фахівець по "сигналах"… Та я не думаю, що це - "сигнал", на мою думку, це – дурість».
Раніше Президент Петро Порошенко сказав, що вважає прихід слідчих Служби безпеки України в редакцію інтернет-видання «Українська правда» «категорично недопустимим». Про це він заявив перед початком форуму YES.
Як повідомляв «Детектор медіа», СБУ попросила «Українську правду» тимчасово вилучити із загального доступу статтю про зрив державної програми реформування оборонно-промислового комплексу, бо вбачає у ній розголошення державної таємниці. Відповідний лист 14 вересня слідчий вручив головній редактоці УП Севгіль Мусаєвій.
У листі зокрема сказано, що слідчим відділом Головного управління СБУ в Києві та Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №22017000000000256, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 червня 2017 року за ознаками вчинення злочину, передбаченого за ч.1 ст. 328 КК України.
Досудове розслідування встановило, що розміщена 24 січня 2017 року на сайті «Українська правда» стаття «Сучасну зброю для армії знову відклали «на завтра» містить окремі відомості щодо проекту Державної програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року.
Водночас в Інституті масової інформації (ІМІ) зазначили, що вимоги СБУ до «Української правди» щодо видалення з сайту видання матеріалу про оборонно-промисловий комплекс країни виглядають як непрофесіоналізм СБУ у роботі зі ЗМІ та журналістами. За словами юриста ІМІ Максима Ратушного, у даному випадку журналісти у провадженні можуть мати своє місце виключно у якості свідків.
Юристка Центру демократії і верховенства права Віта Володовська сайту заявила, що вимоги Служби безпеки України (СБУ) до видання «Українська правда» щодо видалення статті про зрив державної програми реформування оборонно-промислового комплексу країни порушують також і закон «Про доступ до публічної інформації».
Речниця СБУ Олена Гітлянська повідомила, що Служба безпеки України не має на меті перешкоджати діяльності інтернет-видання «Українська правда» та його журналістів.