12:21
Субота, 16 Вересня 2017

У Криму українці і кримські татари потерпають від дискримінації, зокрема у свободі ЗМІ – звіт ЮНЕСКО

Кримські татари й українці залишаються найбільш вразливими групами населення в анексованому Росією Криму, зазначається у звіті ЮНЕСКО за січень-червень 2017 року, які оприлюднила прес-служба українського Міністерства з питань тимчасово окупованих територій 15 вересня.
У Криму українці і кримські татари потерпають від дискримінації, зокрема у свободі ЗМІ – звіт ЮНЕСКО
У Криму українці і кримські татари потерпають від дискримінації, зокрема у свободі ЗМІ – звіт ЮНЕСКО

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

У звіті ЮНЕСКО повідомляється, що ситуація щодо дотримання прав людини і збереження культурних цінностей у Криму продовжує погіршуватися.

«Росія використовує репресивні методи державного апарату: неправомірно застосовує кримінальне й адміністративне законодавство, фальшиві звинувачення, переслідування та примусу з боку правоохоронних органів, пропагандистський тиск проурядових ЗМІ», – йдеться у документі.

Повідомляється, що російська влада обмежує свободу засобів масової інформації, українські телеканали замінюються телеканалами Росії, медіа кримськотатарською мовою закриваються, а журналісти страждають від погроз, залякувань і переслідувань.

«Особливе занепокоєння викликає ситуація в таких сферах як свобода вираження думки, совісті й релігії, право на мирні зібрання, свобода ЗМІ й доступу до інформації, право на справедливий судовий розгляд і використання засобів захисту, право на отримання освіти рідною мовою, мовні і культурні права», – зазначають автори звіту.

Також повідомляється, що освіта кримськотатарською й українською мовами замінюється російськомовним навчанням, що призводить до суттєвого обмеження присутності кримськотатарської та української культури на півострові.

У звіті також йдеться про те, що «обсяги й активність незаконного переміщення українських культурних цінностей із території Криму до Росії суттєво зросли».

Доповідь базується на інформації Секретаріату ЮНЕСКО, а також матеріалах української сторони й інституційних партнерів Організації – Управління Верховного комісара ООН із прав людини, Представника з питань свободи ЗМІ ОБСЄ, Amnesty International.

Нагадаємо, Союз журналістів Росії свідомо посилає своїх представників із анексованого Криму на міжнародні конференції під егідою ОБСЄ, щоб таким чином легалізувати анексію півострова, заявляє голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
598
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop