19:17
Четвер, 14 Вересня 2017

Газета «Апостолівські новини» виграла суд щодо фінансування з боку районної влади

1 807
Головна редакторка газети «Апостолівські новини» (Дніпропетровська область) Вікторія Михальченко подала судовий позов щодо протиправних дій Апостолівської районної ради і невиконання зобов’язань по фінансуванню видання. Суд вирішив справу на користь редакції газети.
Газета «Апостолівські новини» виграла суд щодо фінансування з боку районної влади
Газета «Апостолівські новини» виграла суд щодо фінансування з боку районної влади

Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Згідно з рішенням суду, засновник комунального видання – Апостолівська района рада - має надати фінансову підтримку редакції газети «Апостолівські новини» за висвітлення роботи.

Як повідомляє НСЖУ, головна редакторка «Апостолівських новин» Вікторія Михальченко й колектив мають сумніви, що їм вдасться відстояти власні права попри рішення суду через конфлікт, який триває між газетою і райрадою вже два роки.

«Ми написали листи до Адміністрації Президента та голові парламентського Комітету з питань свободи слова Вікторії Сюмар. У відповіді нам порадили звертатися до суду, адже дійсно відбувається порушення закону. Тяжбу виграли, ось днями отримали офіційного листа. А з ним не забарилася й реакція голови райради, який одразу сказав, що, мовляв, у постанові не йде мова про якусь конкретну суму, а отже – вистачить і гривні, щоб виконати рішення суду», – стверджує Вікторія Михальченко.

Нині колектив видає газету самотужки, вишукуючи кошти на друк і заробітну платню «скрізь, де тільки можна».

«Лишилося нас четверо, всі працівники виконують одразу кілька функцій. Приміром, наш верстальник – це і фотограф, і водій, я роблю коректорську вичитку. Звісно, не просто, та викручуємося, максимально оптимізуємо робочий процес, аби зберегти видання. Нині наклад газети – близько тисячі примірників, виходимо раз на тиждень», - розповіла головна редакторка.

Водночас, як повідомляє НСЖУ, голова райради Віктор Мудрий заявляє, що засновники районної газети виступають за роздержавлення газети в першій хвилі й нададуть фінансову підтримку «Апостолівським новинам» - у рамках можливостей районного бюджету.

«Дійсно, згідно з чинним законодавством, ми маємо спрямувати кошти видання комунальної газети. Та в законі також зазначено, що гроші виділяються у рамках фінансових можливостей», - сказав голова райради.

Він також піддає сумніву суму, яку запросила редакція для фінансування видання. За його словами, керівництво газети не надала пояснень бюджетній комісії райради щодо визначеної суми, а також не надала фінансовий звіт щодо використання коштів, які видання отримало у 2016 році.

НСЖУ нагадує, що голова Апостолівської райради Віктор Мудрий був унесений до списку Спілки «Вороги реформування преси» за підсумками 2016 року.

Нагадаємо 1 лютого стало відомо, що районна рада в Апостоловому на Дніпропетровщині перешкоджає реформуванню газети «Апостолівські новини». 

У лютому редакторка газети «Апостолівські новини» Вікторія Михальченко подала судовий позов щодо дій Апостолівської районної ради і невиконання зобов’язань по фінансуванню видання. Сюжет про цей конфлікт вийшов на телеканалі «Інтер».На фото - Вікторія Михальченко

Фото: скріншот сюжету «Інтера»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1807
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду