31,7 млн примірників видань буде ввезено в Україну з РФ та окупованих територій
31,7 млн примірників видань буде ввезено в Україну з РФ та окупованих територій
Тираж видань, на які видано дозволи, становить 31,7 млн примірників, повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.
Зазначено, що найчастіше зверталися ПП «Видавництво «Махаон-Україна», ТОВ «Форс Україна», «Етніктрейд», «Дресс Шоу», «Видавництво «Арій».
За повідомленням Держкомтелерадіо, відмовлено у видачі дозволу на 131 заяву. Решта заяв знаходяться на стадії розгляду.
Зазначимо, станом на 6 липня 2017 року Держкомтелерадіо видав 538 дозволів на ввезення видавничої продукції, яка походить, виготовлена, ввозиться тощо з території держави-агресора і тимчасово окупованої території України. 87 заявникам відмовлено у видачі дозволів, у тому числі одному – на підставі висновку експертної ради.
Нагадаємо, 22 травня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України». Відтоді імпортери з Росії та тимчасово окупованих територій України мають отримувати дозвіл від Держкомтелерадіо на ввезення видавничої продукції.
Також діє експертна рада, яка може розглядати надання дозволів на імпорт у випадках, коли Держкомтелерадіо матиме сумніви щодо змісту книжки.
Як повідомляв Детектор Медіа, поданий Кабінетом Міністрів законопроект №5114 «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» було ухвалено Верховною Радою 8 грудня, його підтримали 237 депутатів.
Закон було підписано Президентом України 30 грудня 2016 року. 5 квітня Уряд ухвалив постанову, якою затверджено Порядок видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення вищезгаданої видавничої продукції.
Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», що набув чинності 1 січня 2017 року.
Фото: "Інформатор"