У Комітеті свободи слова розробили законопроект про порядок висвітлення діяльності органів влади
У Комітеті свободи слова розробили законопроект про порядок висвітлення діяльності органів влади
Про це повідомила голова Комітету Вікторія Сюмар, яка закликала колег стати співавторами законопроекту.
«Ми фактично зробили з секретаріатом проект про порядок висвітлення діяльності органів влади та органів місцевого самоврядування. Ви пам’ятаєте, чому виникла необхідність ухвалення цього проекту, коли народні депутати-мажоритарники втратили можливість 20 хвилин виступати на філіях суспільного мовлення, оскільки закон про СМ цього не передбачає.
Ми вирішили до цього питання підійти системно. Діючий закон категорично не відповідає жодним нормам, він суперечить сам собі в кожній статті. Тому ми його суттєво переписали і спробували зробити з нього сучасний закон, який фактично регламентує порядок укладання договорів на висвітлення органів державної влади. Ми вперше спробували дати відповідь на питання, що таке офіційний вісник. Бо після роздержавлення преси комунальні і державні газети реформували, а що таке бюлетені, які ми залишили, ніхто не знає, зокрема, чим вони мають відрізнятися від газет.
Що стосується 20 хвилин. Ми запропонували суспільному мовнику та його філіям розробити формати, які давали б можливість звітування народних депутатів про роботу в своєму окрузі. Таким чином не може бути відмовлено депутату у звіті, в іншому – це буде нормальний сучасний формат, коли журналіст буде ставити запитання, а депутат звітувати», – сказала голова Комітету.
За її словами, розробники законопроекту чітко прописали, як мають транслюватися звернення Президента України, а саме, що обов’язково транслюється, а що на договірних умовах.
Нагадаємо, 13 квітня Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики ухвалив роз’яснення щодо застосування окремих положень законодавства України стосовно права народних депутатів України на безкоштовні виступи в ефірі ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» та його регіональних філіях.
Норму про «обов'язкові депутатських 20 хвилин в ефірі державних мовників» містить закон про статус народних депутатів. Водночас експерти кажуть, що відповідно до закону, про Суспільне мовлення, НСТУ не зобов’язана висвітлювати діяльність органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб. Зобов’язання Суспільного телебачення і радіомовлення України щодо поширення повідомлень органів влади визначаються виключно Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» і обмежується екстреними повідомленнями і новорічним привітанням.