Медійники вимагають від депутатів не вносити до порядку денного законопроекти щодо обмежень в інтернеті (ДОПОВНЕНО)

Медійники вимагають від депутатів не вносити до порядку денного законопроекти щодо обмежень в інтернеті (ДОПОВНЕНО)

5 Вересня 2017
2832
5 Вересня 2017
11:45

Медійники вимагають від депутатів не вносити до порядку денного законопроекти щодо обмежень в інтернеті (ДОПОВНЕНО)

2832
Громадські організації «Інтерньюз-Україна», «Інститут масової інформації», «Інформаційна безпека», «Детектор медіа», Національна спілка журналістів України та «Європейська медіаплатформа» вимагають від депутатів не вносити до порядку денного законопроекти №6676, №6688, №2126а без проведення відповідних консультацій з медійними організаціями
Медійники вимагають від депутатів не вносити до порядку денного законопроекти щодо обмежень в інтернеті (ДОПОВНЕНО)
Медійники вимагають від депутатів не вносити до порядку денного законопроекти щодо обмежень в інтернеті (ДОПОВНЕНО)

Про це йдеться у повідомленні «Інтерньюз-Україна».

Зокрема зазначено, що 5 вересня у порядку денному Верховної Ради України можуть з'явитися законопроекти, що «здатні обмежити свободу Інтернету для українських громадян». Йдеться про законопроекти №6676 і №6688 щодо досудового блокування сайтів, а також законопроект №2126а щодо кібербезпеки. 

Нагадаємо, 13 липня медійні неурядові організації звернулися до авторів законопроектів №6675 та №6688, а також до депутатських фракцій з вимогами провести консультації з громадянським суспільством щодо схвалення регулятивних законів, які зачіпають інтереси користувачів. Однак консультації не відбулися. 

«Ми вимагаємо не ставити на порядок денний ВРУ законопроекти №6676, №6688, №2126а без проведення відповідних консультацій з медійними громадськими організаціями щодо доопрацювання законопроектів», – йдеться у заяві.

Сьогодні, 5 вересня, законопроект 6676 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» відкликано з порядку денного.

Нагадаємо, 12 липня народні депутати, члени Комітету з питань національної безпеки й оборони Іван Вінник («Блок Петра Порошенка»), Дмитро Тимчук(«Народний фронт») і Тетяна Чорновол («Народний фронт») зареєстрували законопроект № 6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері», який має на меті узаконити можливість тимчасового блокування доступу до інформаційних ресурсів і сервісів в інтернеті за рішенням не лише суду, а й прокурора, слідчого та Ради національної безпеки і оборони України.

Законопроект майже повністю дублює норми законопроекту з аналогічною назвою № 6676зареєстрованого 10 липня членами Комітету з нацбезпеки й оборони Андрієм Тетеруком («Народний фронт») та Іваном Вінником (БПП). Однак законопроекти зареєстровані не як альтернативні, а як окремі, хоча й регулюють ідентичне питання – можливість блокування інтернет-ресурсів і сервісів.

Детально про норми законопроекту № 6676 (вони майже повністю повторюються в законопроекті № 6688) читайте в матеріалі «Депутати хочуть узаконити досудове блокування інтернет-ресурсів».

Законопроекти передбачають можливість тимчасового блокування (обмеження) доступу до визначеного (ідентифікованого) інформаційного ресурсу (сервісу) в інформаційно-телекомунікаційних мережах (системах) за рішеннями суду, слідчого судді, слідчого, прокурора, Ради національної безпеки й оборони. Законопроекти запроваджують нові обов’язки операторів і провайдерів та нові штрафи для них, передбачають нові повноваження державних органів – зокрема, ведення єдиного реєстру заблокованих ресурсів, містять нову термінологію.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини та керівники Української Гельсінської спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи вважають, що законопроект № 6688 зазіхає на права людини та підриває саму суть права на свободу вираження поглядів.

Інтернет-асоціація України закликала народних депутатів не допустити підтримки антидемократичних, диктаторських підходів щодо вирішення безпекових питань в інформаційній сфері.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2832
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Анонім
2513 дн. тому
Впровадження аналогу "роскомнадзора". Правильно рухаємось в сторону північних сусідів та кореї
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду