17:06
Четвер, 24 Серпня 2017

Лісгосп на Закарпатті просить надсилати запити поштою, оскільки боїться шахраїв

Великобичківське лісове господарство Рахівського району Закарпатської області у відповіді на запит журналістки видання «Голос Карпат» Олени Мудрої вимагає, щоб запити надсилали у письмовій формі
Лісгосп на Закарпатті просить надсилати запити поштою, оскільки боїться шахраїв
Лісгосп на Закарпатті просить надсилати запити поштою, оскільки боїться шахраїв

Про це повідомляє «Доступ до правди»

Журналістка надіслала свій запит електронною поштою і просила надати документи по лісових ділянках Кобилецько-Полянського лісництва, де були проведені рубки у 2015-2017 років, а саме лісорубний квиток та план-схему ділянки відведеної у рубку.

Великобичківське лісове господарство Рахівського району надало відповідь з великою затримкою, а саме через місяць після отримання запиту, де зазначив, що з метою уникнення зловживань «сторонніми особами, які могли би скористатися електронною поштою підприємства, та з метою уникнення шахрайських дій цими особами запит потрібно надіслати повторно у письмовій формі».

Крім того, лісгосп вимагає у журналістки додати до запиту посвідчення журналіста і лише у цьому випадку обіцяє надати потрібну інформацію.

Юристка руху «Сильні громади» Наталія Рижкова, зазначає, що в ЗУ «Про доступ до публічної інформації» немає положень про зобов’язання надавати документи, що посвідчують особу та повноваження запитувача.

Таким чином, вимоги Державного підприємства «Великобичківське лісомисливське господарство» щодо надання журналістського посвідчення запитувача інформації – безпідставні.

«Крім того, вимога Державного підприємства щодо перенаправлення запиту на поштову адресу, також, незаконна, оскільки ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» містить положення, що дозволяють запитувачам інформації, на власний вибір, обирати спосіб подання запиту: усно, письмово, чи в іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою)», –  зазначила юристка.

Читайте також

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
881
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop