Експертка з боку захисту на суді у справі Миколи Семени розкритикувала висновок лінгвіста ФСБ
Експертка з боку захисту на суді у справі Миколи Семени розкритикувала висновок лінгвіста ФСБ
Про це повідомляє видання «Крим.Реалії».
«Цей висновок експерта не є таким, тому що там немає дослідної частини, там тільки вступна частина і висновки, які вона практично не обґрунтовує. По-друге, експерт не привела наукові джерела. По-третє, там маса помилок, які говорять, що експерт не володіє знаннями про мову в обсязі університету. Все це робить експерта некомпетентним. За матеріалами цього висновку варто заявити відвід експерту», - зазначила Олена Новожилова.
За інформацією адвоката Миколи Семени Олександра Попкова, всупереч запереченням прокурора, суд прийняв висновки фахівців з боку захисту і приєднав їх до матеріалів справи.
Як відомо, на засіданні 7 липня підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя в окупованому Криму допитав співробітницю управління ФСБ Росії у Криму і Севастополі Ольгу Іванову як свідка. Експертка розповіла, що вся «теоретична частина експертизи запозичена з методичних рекомендацій ФСБ», в яких виявилися помилки. Свої висновки експертка, яка знайшла в тексті Миколи Семени «заклики до порушення територіальної цілісності Росії», підтвердити в ході допиту не змогла і назвала заклики «непрямими».
Раніше суд над кримським журналістом Миколою Семеною на своєму черговому засіданні 18 липня долучив до матеріалів справи резолюцію Генасамблеї ООН з прав людини в Криму, що містить абзац про права журналіста.
Таке рішення прийняла суддя підконтрольного Кремлю Залізничного суду Сімферополя Наталія Школьна, незважаючи на протести нового прокурора у справі Світлани Руковцевої.
Як писав «Детектор Медіа», на попередньому засіданні 7 липня суд допитав співробітницю управління ФСБ Росії у Криму і Севастополі Ольгу Іванову та директора перекладацького бюро «Транс-інтер» Вахтанга Караманяна.
Раніше адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявляв, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.
Нагадаємо, в квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом його відпустили під підписку про невиїзд.
20 січня 2017 року Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, в статті журналіста були виявлені «заклики до порушення територіальної цілісності Росії».
На фото – Микола Семена
Фото: Антон Наумлюк, «Радіо Свобода»