Кібератака не вплинула на боєздатність ЗСУ – Полторак
Про це сьогодні, 30 червня, повідомив журналістам у Брюсселі міністр оборони України Степан Полторак, повідомляє «Укрінформ».
«Ми з цією проблемою впоралися достатньо вдало. Вона не вплинула на стан боєздатності Збройних сил, не вплинула на систему управління військами і хід виконання бойових завдань у зоні АТО», – сказав міністр.
Він повідомив, що нині у відомстві створюється підрозділ, із урахуванням позитивного досвіду Литви та за допомогою НАТО, який буде адекватно реагувати на кіберзагрози.
Зазначимо, у травні пан Полторак повідомляв, що у Збройних силах України буде створено спеціальний підрозділ із кіберзахисту.
Нагадаємо, за фактом масштабної кібератаки на українські державні установи та компанії , яка сталася 27 червня, відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж».
27 червня керівник департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ України (МВС) Артем Шевченко повідомив «Детектору медіа», що кіберполіція працює над протидією розповсюдження вірусу і над ліквідацією його наслідків. Цього ж дня пан Тракало повідомив, що до Департаменту кіберполіції НПУ надійшло 22 повідомлення про втручання в роботу персональних комп'ютерів.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав кібератаку на українські державні органи і компанії «безпрецедентною».
Народний депутат України Антон Геращенко заявив, що кібератаку під видом вірусу-здирника було організовано спецслужбами РФ. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов також заявив про «російський слід» кібератаки.
28 червня український уряд заявив, що масштабну кібератаку на корпоративні мережі та мережі органів влади.
Нині Кіберполіця просить допомоги у боротьбі з вірусом Petya.
З 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб.
Нині СБУ бореться з вірусом Petya спільно з FBI, NCA та кібербезпековими інституціями. Крім того започаткована Україною і НАТО спільна платформа у протидії гібридній війні.
Фото: ТСН