Україна і НАТО працюватимуть над зміцненням кібероборони

Україна і НАТО працюватимуть над зміцненням кібероборони

30 Червня 2017
1130
30 Червня 2017
11:24

Україна і НАТО працюватимуть над зміцненням кібероборони

1130
Започаткована Україною і НАТО спільна платформа у протидії гібридній війні є потенційним інструментом для зміцнення кібероборони сторін
Україна і НАТО працюватимуть над зміцненням кібероборони
Україна і НАТО працюватимуть над зміцненням кібероборони

Таку думку у Брюсселі висловив експерт НАТО, повідомляє «Укрінформ».

«Ми маємо розглянути можливості платформи у протидії гібридній війні для розвитку стійкості кібероборони», –  сказав співрозмовник агентства.

Експерт нагадав, що НАТО створило спеціальний трастовий фонд для допомоги Україні у зміцненні кібероборони, тож наразі співробітництво активно розвивається.

«Обидві сторони набули великого досвіду у цій сфері. Ми маємо багато ініціатив та потенціалу, але все залежить від можливостей трастового фонду», – зауважив співрозмовник.

Зазначимо, у квітні Україна розпочала співпрацю з Канадою у сфері кіберзахисту. Тоді міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що за три роки з боку Російської Федерації було здійснено понад сім тисяч кібератак на Україну. Підписано угоду з Канадою.

Нагадаємо, за фактом масштабної кібератаки на українські державні установи та компанії , яка сталася 27 червня, відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж».

27 червня керівник департаменту комунікацій Міністерства внутрішніх справ України (МВС) Артем Шевченко повідомив «Детектору медіа», що кіберполіція працює над протидією розповсюдження вірусу і над ліквідацією його наслідків. Цього ж дня пан Тракало повідомив, що до Департаменту кіберполіції НПУ надійшло 22 повідомлення про втручання в роботу персональних комп'ютерів.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав кібератаку на українські державні органи і компанії «безпрецедентною».

Народний депутат України Антон Геращенко заявив, що кібератаку під видом вірусу-здирника було організовано спецслужбами РФ. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов також заявив про «російський слід» кібератаки.

28 червня український уряд заявив, що масштабну кібератаку на корпоративні мережі та мережі органів влади.

Нині Кіберполіця просить допомоги у боротьбі з вірусом Petya.

З 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб.

Нині СБУ бореться з вірусом Petya спільно з FBI, NCA та кібербезпековими інституціями.

Фото: chinaeholiday.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1130
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду