ПРОЕКТИ
11:21
Вівторок, 30 Травня 2017

Уряд передав від Держкомтелерадіо до Мінкульту повноваження у книговидавничій сфері

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 24 травня схвалив проект постанови «Про внесення змін до Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України і Положення про Міністерство культури України», згідно з яким Мінкультури передано низку повноважень у книговидавничій сфері.
Уряд передав від Держкомтелерадіо до Мінкульту повноваження у книговидавничій сфері
Уряд передав від Держкомтелерадіо до Мінкульту повноваження у книговидавничій сфері

Про це повідомляє прес-служба Мінкульту.

За повідомленням Мінкульт, на міністерство покладаються завдання:

  • встановлювати порядок та критерії формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за бюджетними програмами випуску книжкової продукції;
  • створювати умови для забезпечення бібліотек сучасною вітчизняною книжковою продукцією та світовою літературою в перекладі українською мовою на різних носіях;
  • розвиток книговидавничої справи та книго розповсюдження;
  • здійснювати інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних книжкових виставках, ярмарках, форумах тощо.

Відповідної постанови на урядовому порталі поки що не оприлюднено.

Нагадаємо, з 2017 року Державний комітет телебачення і радіомовлення перестав розпоряджатися коштами на випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга». Із цього року державним замовником на випуск книговидавничої продукції стане нова інституція зі сфери управління Міністерства культури — Український інститут книги, створення якого передбачене ухваленим у 2016 році з ініціативи народного депутата Миколи Княжицького законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи державного управління у книговидавничій сфері».

Тож у держбюджеті-2017 у Міністерства культури з’явилася нова бюджетна програма «Забезпечення діяльності Українського інституту книги, випуск книжкової продукції за програмою "Українська книга"». На неї передбачено 80 млн грн. Для порівняння, минулорічні видатки Держкомтелерадіо за програмою «Українська книга» були майже вдвічі меншими — 41 млн 575,6 тис. грн.

30 червня Міністерство культури проведе конкурсний добір на посаду директора нової державної установи «Український інститут книги».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
743
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop