19 травня – останній день прийому робіт на конкурс «Кожен рік – Рік лісів 2017»
19 травня – останній день прийому робіт на конкурс «Кожен рік – Рік лісів 2017»
На конкурс вже отримано більше 117 матеріалів. 11 з яких куратори конкурсу відібрали для порталу «Детектор медіа»:
- стаття Любові Величко про «Сухолуччя» з texty.org.ua «Вхід тільки для своїх»;
- лонґрід Наталії Антонишин «Дроворубе, зрубай мою тінь»;
- сюжет Євгена Зюзіна з «Громадське ТБ Запоріжжя» «Ліс на продаж»;
- стаття Мар’яни Вербовської «Безславні вирубки»;
- розслідування Олександра Гуменюка для програми Слідство.Інфо про масову вирубку лісу в Чорнобильській зоні;
- серія статей сайту громади Приірпіння;
- матеріал Володимира Борейка «Лось в лесах Украины. Быть или не быть?»;
- стаття Петра Чечелюка «Український ліс: злочин без кари»;
- аналітичний матеріал Олександра Ярощука «Ціна заборони…»;
- стаття Олени Івашко «Бути чи не бути зеленим оазам степів»;
- серія сюжетів програми «ЦРУ» (24 канал) від Єлизавета Чип.
Автори цих матеріалів гарантовано отримають гонорари (одна тисяча гривень).
Організатори планують відібрати ще п’ятнадцять робіт, за які буде гарантовано виплачено гонорари також.
За підсумками роботи журі, в червні, серед усіх опублікованих на «Детектор медіа» робіт буде визначено шість найкращих, які будуть відзначені шістьма тисячами гривень кожна.
Нагадуємо умови конкурсу:
Термін подання матеріалів – до 19 травня 2017 року на адресу куратора конкурсу від «Детектор медіа» Юлії Зелінської zelin.tk@gmail.com (098 446-61-95, (044) 290-82-76). Теле- та радіо сюжети мають бути розміщені або на сайті відповідної медіакомпанії, або на інших інтернет-ресурсах, які не мають обмеження по часу перебування матеріалів на них (наприклад, Youtube). Текстові – на сайті відповідного друкованого/інтернет-видання або розміщені на інших публічних ресурсах (наприклад, h.ua тощо). У заявці на участь в конкурсі треба надати посилання (лінк) на пропонований на конкурс матеріал та коротку інформацію про автора, ЗМІ та дату виходу (або зазначити, що роботу створено спеціально для конкурсу);
До текстових матеріалів бажано надсилати окремими файлами супроводжуючі матеріал фото та інші ілюстрації у форматі jpg, зменшенні до обсягу не більше 100 кбт.
Критерії відбору робіт на конкурс:
- роботи мають бути опубліковані/вийти в ефір з 1 червня 2016 року до 19 травня 2017 року або спеціально створені для конкурсу;
- роботи повинні розкривати тему конкурсу (одну або кілька проблем), аналітичні матеріали матимуть перевагу при оцінюванні;
- кількість робіт, які один автор (група авторів) може надіслати на конкурс, - до 5 робіт .
Проблеми, на висвітлення яких варто звернути особливу увагу:
- Реформа лісового господарства України, потреба в її проведенні, мета, завдання, зміст та шляхи реалізації;
- Розвиток інституту права власності на ліси;
- Проблеми та шляхи розвитку системи управління лісами;
- Лісове законодавство як продовження лісової політики: структура, зміст, проблеми й шляхи вдосконалення;
- Забезпечення збереження лісового біорізноманіття;
- Потенціал лісового сектору України та фактори, що гальмують його інноваційний розвиток, динаміка ринку української деревини та продукції її переробки;
- Відкритість лісового сектору України та способи зробити лісовий сектор більш прозорим;
- Інші наявні проблеми лісового господарства України та пропозиції, спрямовані на їх вирішення;
Довідкову інформацію щодо тем конкурсу можна знайти також на сайті програми FLEG II в Україні, сайтах «Український лісовод», «Природа в Україні» та інших інтернет-ресурсах - учасники конкурсу не обмежені у своєму виборі джерел.
Консультанти програми ПРОФОР в Україні готові надати учасникам конкурсу необхідну інформацію та коментарі. Учасники конкурсу не обмежені у своєму виборі осіб та організацій як джерел інформації та авторів коментарів.
Із матеріалами переможців попередніх конкурсів «Правозастосування та управління у лісовому секторі України», можна ознайомитись на сайті «Телекритика» (2011-й, 2012-й , 2014 рік , 2015 рік та 2016 рік) або на сайті програми FLEG II в Україні.
Публікація конкурсних робіт:
Для вільного обговорення посилання на всі надіслані на конкурс матеріали куратори конкурсу опублікують на сайті програми ПРОФОР (наразі – у процесі створення). Найцікавіші – на сайті «Детектор медіа» та «Український лісовод».
Гонорарний фонд:
За кожну роботу, відібрану організаторами для розміщення на «Детекторі медіа», автор отримує гонорар у розмірі 1000 грн. Передбачається відмітити таким чином до 20 робіт.
Автори шести найкращих матеріалів, створених у жанрі репортажу, інтерв’ю або розслідування (або інших жанрів, або позажанрові - головне, щоб було фахово з журналістської та лісівничої точок зору, конструктивно і цікаво), що наберуть найбільшу кількість балів - оцінок журі, отримають по 6000 грн кожен.
Журі конкурсу оцінить роботи в кінці травня за рейтинговою системою. Бали кожен із членів журі виставляє самостійно. Найкращі матеріали визначаються за сумою виставлених балів.
Оголошення переможців і вручення призів відбудеться під час проведення церемонії нагородження на початку червня.
З усіх питань просимо звертатися до куратора конкурсу Юлії Зелінської, (044) 290-82-76, 098-446-61-95, zelin.tk@gmail.com
Проект технічної допомоги
«Сприяння реформі лісового сектора в Україні»
за підтримки Програми Лісів (PROFOR) Світового банку
Проект технічної допомоги «Сприяння реформі лісового сектора в Україні» за підтримки Програми Лісів (PROFOR)[1] Світового банку є продовженням програми «Правозастосування і управління в лісовому секторі» (ENPI Forest Law Enforcement and Governance Program - FLEG)[2], яка стала першою відкритою інформаційною і дискусійною платформою для обговорення важливих питань лісового сектора різними зацікавленими сторонами. Після Революції Гідності діяльність в рамках FLEG привернула увагу Уряду стосовно впровадження реформ, необхідних для євроінтеграції.
Метою проекту є підтримка формування поінформованої спільноти і стимулювання широкого публічного обговорення щодо реформування лісового сектору в Україні. Проект надаватиме експертну підтримку процесам прийняття рішень у лісовому секторі, включаючи рішення щодо бачення суті реформування сектору, а також експертну оцінку важливих законодавчих змін у ширшому контексті реформ в Україні і сприятиме формуванню експертної і суспільної позиції стосовно програми реформування лісового сектору. Проект впроваджується Світовим банком в Україні.
Основним клієнтом проекту є Верховна Рада України. Цільові аудиторії включають:
- Кабінет Міністрів України
- Мінагрополітики
- Державне агентство лісових ресурсів
- Мінприроди
- Обласні та місцеві органи влади
- Експертні групи, зацікавлені у питаннях лісового сектору
- Представники (асоціації) бізнесу
- Профспілки лісового сектору
- Неурядові організації (НУО)
- Засоби масової інформації
Тривалість першої фази проекту - з березня до грудня 2017 року. Роботи другої фази проекту буде заплановано в залежності від результатів роботи в першій фазі.
Завдання:
- Огляд сучасного (на 2016 рік) стану лісового сектору (статистичні дані щодо рубок, видового складу дерев, ключові моделі споживання деревини, аналіз імпорту/експорту, тощо).
- Експертна підтримка у розробці інституційних моделей реформування лісового сектору і бачення їх реалізації на практиці.
- Експертна оцінка проектів законодавства і підготовка рекомендацій щодо покращення лісового законодавства в ширшому контексті (а) земельної реформи та децентралізації; та (б) вимог щодо ефективного управління лісами (удосконалення регуляторної бази/правил щодо рубок, торгівлі деревиною, лісовідновлення та захисту лісів).
- Формування і підтримка діяльності інформаційних і дискусійних платформ щодо ключових питань лісового сектору.
Очікувані результати:
- Державні органи та інші зацікавлені сторони отримають оновлену інформацію щодо сучасного стану і динаміки лісового сектору і матимуть спільне розуміння/бачення його проблем.
- Політичне керівництво є поінформованим щодо потенційних ризиків і переваг, пов’язаних з реформою лісового сектору і свідомі поглядів ключових зацікавлених сторін щодо різних сценаріїв інституційної реформи.
- Питання щодо лісових земель взято до уваги у ширшому контексті земельної реформи і децентралізації. Прийняття рішень у лісовому секторі стосовно можливих інституційних змін, політичних і економічних ініціатив/змін, та окремі законодавчі ініціативи підтримано через механізм вчасного фахового обговорення.
- Iнформаційні і дискусійні платформи утворено і вони функціонують. Лісовій сектор є більш прозорим і інтереси зацікавлених сторін враховано у прийнятті рішень.
Контакти:
Ендрю Мітчел, керівник проекту, старший спеціаліст з питань лісового сектору, Світовий банк, amitchell3@worldbank.org
Оксана Коваленко, координатор проекту, консультант, Представництво Світового банку в Україні, +38 044 490 66 71, 067 506 18 58 okovalenko1@worldbank.org
1. Програма лісів (Program on Forests - PROFOR) є багатостороннім партнерством, яке підтримує створення і поширення інноваційних підходів задля «стійких лісів для всіх». За більш детальною інформацією відвідайте сторінку http://www.profor.info/ .
2. Програма FLEG II (ЄІСП Схід) «Правозастосування й управління в лісовому секторі країн східного регіону дії Європейського інструменту сусідства й партнерства – 2» фінансується Європейським Союзом і впроваджується Світовим банком у партнерстві з Всесвітнім фондом природи (WWF) та Міжнародним союзом охорони природи (МСОП/IUCN) в семи країнах-учасницях Європейського інструменту сусідства й партнерства: Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдові, Україні та Росії. В Україні діяльність програми зосереджувалась на чотирьох основних напрямках: і) підтримка діалогу з питань лісової політики; іі) оцінка й вдосконалення правозастосування й управління в лісовому секторі, вдосконалення лісового законодавства; ііі) розробка та вдосконалення практичних заходів щодо забезпечення багатоцільового й сталого управління лісами; іv) сприяння більшій прозорості лісового сектору шляхом підвищення рівня суспільної обізнаності, поширення знань та освіти.