Human Rights Watch відстежує справи Сенцова, Сущенка та інших політв’язнів РФ

Human Rights Watch відстежує справи Сенцова, Сущенка та інших політв’язнів РФ

27 Квітня 2017
994
27 Квітня 2017
11:45

Human Rights Watch відстежує справи Сенцова, Сущенка та інших політв’язнів РФ

994
Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) відстежує справи Олега Сенцова, Романа Сущенка та багатьох інших політв'язнів в Росії, які переслідуються через свою позицію щодо російської агресії проти України.
Human Rights Watch відстежує справи Сенцова, Сущенка та інших політв’язнів РФ
Human Rights Watch відстежує справи Сенцова, Сущенка та інших політв’язнів РФ

Про це розповіла заступник директора HRW в питаннях Європи та Центральної Азії Рейчел Денбер, яка 26 квітня виступила на слуханнях в Конгресі США щодо порушень принципів демократії та прав людини в Росії, організованого Гельсінською комісією США, повідомляє «Укрінформ».

«Ми знаємо, що в Росії багато людей піддаються кримінальному переслідуванню у зв'язку з Україною. Це в тому числі громадяни України, такі як Олег Сенцов, Роман Сущенко та інші», –  сказала вона та сказала, що організація «вивчає ці питання».

Пані Денбер додала, що цей перелік включає також громадян Росії «проти яких висувають звинувачення в екстремізмі через те, що вони висловлюють в соціальних мережах позицію щодо дій Росії в Україні».

Відповідаючи на запитання, як у HRW ставляться до тиску на журналістів в Росії, представник Організації підтвердила, що їм відомо немало випадків тиску з боку влади як на російських, так і на іноземних журналістів, що здійснюється в різні способи. У тому числі, за її словами, мають місце погрози карними справами, кримінальні переслідування, тиск на видання, що публікують статті на тему корупції: «Вони мають багато інструментів для тиску на медіа».

Як писав «Детектор медіа», власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.

15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року. Тоді Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.

25 січня Лефортовський районний суд Москви відмовився приймати лист від Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України (МОУ), в якому заявлено, що Сущенко не є співробітником управління та продовжив арешт незаконно затриманого в РФ журналіста Сущенка ще на три місяці, до 30 квітня 2017 року. Пізніше Слідче управління (СУ) ФСБ долучило до справи журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка документи, запитані і одержані адвокатом Марком Фейгіним від українських відомств.

26 квітня Лефортовський районний суд Москви подовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку до 30 червня 2017 року.

25 серпня 2015 року  Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Українському активісту Олександру Кольченку суд присудив 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

У лютому стало відомо, що Росія вдруге офіційно відмовилася видати Україні політв’язнів Олега Сенцова й Олександа Кольченка, бо вважає їх своїми громадянами.

Європейська кіноакадемія звернулася до російської влади з закликом звільнити українського режисера Олега Сенцова. Голова академії, відома польська режисерка Агнешка Холланд назвала його жертвою політичного переслідування.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
994
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду