Росія припинила приховувати існування кібервійськ у своїх Збройних силах
Росія припинила приховувати існування кібервійськ у своїх Збройних силах
Про це він сказав, виступаючи в середу, 22 лютого, в Держдумі РФ, передає «Голос Америки».
Цей крок може посилити занепокоєння Заходу з приводу так званих «фейковий новин», які, імовірно, поширює Москва.
Російські військові стратеги, як і їх колеги по всьому світу, вважають пропаганду ключовим інструментом ведення війни в сучасному світі, зазначає видання
Водночас російське інформагентство «Интерфакс» акцентує увагу на тому, що раніше в РФ на офіційному рівні спростовували існування таких частин.
«Створено війська інформаційних операцій, що набагато ефективніше, сильніше», - сказав Сергій Шойгу, відповідаючи на питання про необхідність відновлення управління, яке займалося контрпропагандою.
Він також заявив, що «пропаганда повинна бути розумною, грамотною і ефективною».
Вперше про необхідність створення в російській армії кіберкомандування в березні 2012 заявив віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін.
У 2013 році джерело повідомляло «Интерфакс», що в ВС РФ буде створено кіберкомандування для протидії віртуальним загрозам. За словами джерела, кіберкомандування мало бути створене в 2014 році як новий рід військ.
Однак до останнього часу в парламенті Росії спростовували повідомлення про те, що в країні існують кібервойска.
Раніше російська газета «Коммерсант» опублікувала дослідження міжнародної компанії Zecurion Analytics, згідно з яким Росія входить в п'ятірку країн за чисельністю і фінансуванням кібервійськ, які займаються шпигунством, кібератаками і інформаційними війнами. Згідно з даними компанії і джерел видання на ринку інформаційної безпеки, чисельність російських кібервійськ налічує приблизно 1000 чоловік, а їх фінансування може щорічно становити близько $ 300 млн.
Водночас глава комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Озеров заявив, що кібервійськ в структурі Збройних сил РФ не існує.
Згодом перший заступник голови комітету Держдуми з оборони Олександр Шерін також заявив, що кібервійськ в Росії немає.
У свою чергу заступник міністра зв'язку і масових комунікацій РФ Олексій Волін повідомив в січні «Интерфаксу», що в Мінкомзв'язку немає інформації про російські кібервійська.
Раніше ЗМІ повідомили, що Федеральне бюро розслідувань США проводить щонайменше три розслідування у справі про ймовірні російські кібератаки під час президентських виборів в Америці, повідомили ЗМІ чиновники, знайомих з ситуацією.
Нагадаємо, 6 січня була опублікована доповідь спецслужб США про російське втручання у вибори американського президента. Як наголошується в документі, підконтрольні Кремлю ЗМІ і мережа так званих «тролів» в інтернеті сприяли російській кампанії щодо впливу на вибори президента США.
У доповіді підкреслюється, що дії Москви були спрямовані на допомогу обраному президенту США Дональду Трампу і дискредитацію його суперника від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Значна частина доповіді спецслужб США про російське втручання у вибори американського президента присвячена телеканалу Russia Today і агентству Sputnik.
У Кремлі у відповідь заявили про серйозну втому від звинувачень з боку Вашингтона в причетності РФ до хакерських атак на США.
Майбутній глава апарату Трампа Рейнс Прібес заявив, що обраний президент США приймає висновки американської розвідки про причетність Росії до кібератак, спрямованих на зрив президентських виборів, і кроки у відповідь на ці дії не виключені.
11 січня обраний президент США Дональд Трамп вперше публічно визнав втручання Росії у процес виборів шляхом хакерського зламу серверів американських установ, але водночас заявив, що це могли зробити й інші країни.
Після цього керівники сенатського комітету з розвідки заявили про початок розслідування, яке повинно визначити, чи дійсно Росія провела кібератаки, щоб вплинути на вибори в США.
Наприкінці 2016 року сенатор-республіканець, голова комітету Сенату США у справах збройних сил Джон Маккейн заявив, що Росія має заплатити певну ціну за кібератаки на Сполучені Штати Америки і прирівняв їх до актів військових дій. Він анонсував нові антиросійські санкції, зокрема щодо банківських установ РФ.
В минулому році директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер назвав основною загрозою національній безпеці США кібератаки.
У жовтні 2016 року США офіційно звинуватили Росію в хакерських атаках. Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США оприлюднили спільну заяву, в якій відомства офіційно звинуватили Росію в хакерських атаках на сервери Демократичної партії країни.