The New York Times заявляє, що ФБР не поспішало реагувати на кібератаки Росії під час виборів у США

The New York Times заявляє, що ФБР не поспішало реагувати на кібератаки Росії під час виборів у США

23 Квітня 2017
1058
23 Квітня 2017
10:10

The New York Times заявляє, що ФБР не поспішало реагувати на кібератаки Росії під час виборів у США

1058
Хакерські атаки Росії на сервери Національного комітету Демократичної партії (DNC) під час президентських виборів у США не відразу викликали занепокоєння у ФБР та Міністерства юстиції.
The New York Times заявляє, що ФБР не поспішало реагувати на кібератаки Росії під час виборів у США
The New York Times заявляє, що ФБР не поспішало реагувати на кібератаки Росії під час виборів у США

Про це йдеться у статті The New York Times, повідомляє «Українська правда».

ФБР знадобилося кілька місяців для того, щоб зустрітися з посадовцями DNC і обговорити втручання. У той час ФБР було більш зосереджене на розслідуванні використання Гілларі Клінтон приватного поштового сервера під час її перебування на посаді держсекретаря. Ряд інших організацій у США були жертвами російських хакерів, тож атака на DNC не видавалася незвичайною в цьому контексті.

Значно пізніше ФБР прийшло до висновку, що Росія прагнула вплинути на вибори на користь Дональда Трампа.

Гілларі Клінтон та інші демократи звинуватили Комі й ФБР у своїй поразці на виборах минулого року, стверджуючи, що він надав занадто багато уваги її електронній пошті і мало уваги кібератакам.

Трохи більше, ніж за тиждень до виборів, Комі оголосив, що він заново відкриває розслідування щодо Клінтон через нові листи, знайдені в результаті окремого розслідування, поставивши бюро в центр передвиборних баталій. На той момент, згідно з опитуваннями, у Клінтон були значні шанси на перемогу.

Зараз ФБР веде розслідування кібератак. Паралельно цією проблемою займаються два комітети Конгресу.

Раніше стало відомо, що Федеральне бюро розслідувань США проводить щонайменше три розслідування у справі про ймовірні російські кібератаки під час президентських виборів в Америці, повідомили ЗМІ чиновники, знайомих з ситуацією.

Нагадаємо, 6 січня була опублікована доповідь спецслужб США про російське втручання у вибори американського президента. Як наголошується в документі, підконтрольні Кремлю ЗМІ і мережа так званих «тролів» в інтернеті сприяли російській кампанії щодо впливу на вибори президента США. У доповіді підкреслюється, що дії Москви були спрямовані на допомогу обраному президенту США Дональду Трампу і дискредитацію його суперника від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Значна частина доповіді спецслужб США про російське втручання у вибори американського президента присвячена телеканалу Russia Today і агентству Sputnik.

У Кремлі у відповідь заявили про серйозну втому від звинувачень з боку Вашингтона в причетності РФ до хакерських атак на США.

Майбутній глава апарату Трампа Рейнс Прібес  заявив, що обраний президент США приймає висновки американської розвідки про причетність Росії до кібератак, спрямованих на зрив президентських виборів, і кроки у відповідь на ці дії не виключені.

11 січня обраний президент США Дональд Трамп вперше публічно визнав втручання Росії у процес виборів шляхом хакерського зламу серверів американських установ, але водночас заявив, що це могли зробити й інші країни.

Після цього керівники сенатського комітету з розвідки заявили про початок розслідування, яке повинно визначити, чи дійсно Росія провела кібератаки, щоб вплинути на вибори в США.

Наприкінці 2016 року сенатор-республіканець, голова комітету Сенату США у справах збройних сил Джон Маккейн заявив, що Росія має заплатити певну ціну за кібератаки на Сполучені Штати Америки і прирівняв їх до актів військових дій. Він анонсував нові антиросійські санкції, зокрема щодо банківських установ РФ.

В минулому році директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер назвав основною загрозою національній безпеці США кібератаки.

У жовтні 2016 року США офіційно звинуватили Росію в хакерських атаках. Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США оприлюднили спільну заяву, в якій відомства офіційно звинуватили Росію в хакерських атаках на сервери Демократичної партії країни.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1058
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду