Суд не знайшов порушень закону в придбанні квартири Лещенком

Суд не знайшов порушень закону в придбанні квартири Лещенком

15 Лютого 2017
2077
15 Лютого 2017
19:57

Суд не знайшов порушень закону в придбанні квартири Лещенком

2077
Печерський районний суд Києва закрив так звану «квартирну справу» народного депутата, колишнього журналіста Сергія Лещенка, не знайшовши в ній складу злочину.
Суд не знайшов порушень закону в придбанні квартири Лещенком
Суд не знайшов порушень закону в придбанні квартири Лещенком

Таке рішення суд прийняв у середу, 15 лютого, повідомляє «Українська правда».

Головуючий суддя заявив, що суд «постановив у справі про адміністративне правопорушення відносно Лещенка Сергія Анатолійовича… за ч.1 ст. 172 п.5 Кодексу України про адмінпорушення закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення».

Нагадаємо, 6 вересня 2016 року в соціальних мережах обговорювалася купівля депутатом від БПП Сергієм Лещенком і його дівчиною Анастасією Топольською квартири в центрі Києва. Активіст Андрій Дзіндзя виклав у Facebook документи, які свідчать про те, що Лещенко купив квартиру вартістю близько 7 млн грн.

Згодом у себе на сторінці у Facebook Сергій Лещенко опублікував заяву, в якій попросив Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) зробити відповідну перевірку придбаного ним житла. Голова НАБУ Назар Холодницький доручив очолюваному ним відомству перевірити на наявність корупційної складової купівлю житла Сергієм Лещенком.

7 вересня на сайті «Еспресо.TV» були опубліковані податкові декларації Сергія Лещенка, Олени Притули та Анастасії Топольської за 18 років. Сайт «Еспресо.TV» зробив висновок, що «дохід Лещенка, Притули та Топольської за 18 років нижче вартості придбаної ним квартири».

Коментуючи публікацію цих даних, Сергій Лещенко заявив, що оприлюднена в медіа податкова декларація є лише частиною документа.

9 вересня стало відомо, що Спеціалізована актикорупційна прокуратура (САП) планує опитати Олену Притулу та Анастасію Топольську в ході перевірки законності купівлі квартири Сергієм Лещенком.

Сайт «Громадського телебачення» Hromadkse.ua порахував доходи народного депутата й колишнього журналіста Сергія Лещенка, його дівчини Анастасії Топольської та засновниці «Української правди» Олени Притули за 18 років і зробив висновок, що зароблених ними грошей вистачає на купівлю кількох квартир.

19 вересня керівник НАБУ Артем Ситник заявив, що у придбанні квартири Сергієм Лещенком є ознаки адміністративного правопорушення через взяття безвідсоткової позики в Олени Притули.

27 жовтня Генпрокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в незаконному збагаченні щодо Сергія Лещенка «за результатом розгляду звернення народного депутата Павла Пинзеника» («Народний фронт»).

Після цього НАЗК поширило повідомлення про те, що Сергій Лещенко незаконно отримав знижку у розмірі понад 1,8 млн гривень, яку там назвали незаконним подарунком. Там також заявили, що за таке порушення передбачений штраф і конфіскація цього подарунка.

Після цього Сергій Лещенко написав, що заява НАЗК, що знижка на купівлю його квартири була надана неправомірно, є брехливою.

Згодом НАБУ повторно запросило Сергія Лещенка для ознайомлення  з протоколом перевірки законності покупки ним квартири.

5 грудня Сергій Лещенко повідомив, що до розслідування справи про його квартиру долучилися працівники СБУ. «Українська правда» звернулася до ГПУ з проханням пояснити участь СБУ в цій справі.

6 грудня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що справу про збагачення Лещенка, яка була відкрита за заявою депутата Пинзеника, закрито.

8 грудня Печерський районний суд Києва отримав протокол, складений Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), про адміністративне правопорушення депутата Верховної Ради Сергія Лещенка при купівлі квартири в Києві.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2077
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду