Сюмар звернулася до Нацради за роз'ясненнями щодо ліцензій «1+1»

Сюмар звернулася до Нацради за роз'ясненнями щодо ліцензій «1+1»

29 Грудня 2016
2073
29 Грудня 2016
15:07

Сюмар звернулася до Нацради за роз'ясненнями щодо ліцензій «1+1»

2073
Голова Комітету Верхвоної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар відреагувала на ситуацію, яка склалася навколо телеканала «1+1» та повідомила, що «канал має отримати ліцензію на аналогове мовлення і продовжувати мовлення»
Сюмар звернулася до Нацради за роз'ясненнями щодо ліцензій «1+1»
Сюмар звернулася до Нацради за роз'ясненнями щодо ліцензій «1+1»

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«По 1+1. Журналісти цього каналу зробили надзвичайно багато для утвердження проукраїнської позиції. Як в 2014, так і зараз. Жодних претензій по їх контенту в регулятора не було. Відповідно – канал має отримати ліцензію на аналогове мовлення, як за це проголосувала Нацрада і продовжувати мовлення. Будь які спроби бюрократично "підвісити" можливість мовлення будуть сприйматися як наступ на свободу слова та спроба переділити медіа-ринок. В війнах журналісти проти бюрократів і політиків, завжди перемагають журналісти. Про це свідчить досвід 5 каналу, ТВі та багатьох інших. Думаю, такі війни зараз нікому не потрібні. Тим паче, коли є зовнішня війна і зовнішній ворог», – написала пані Сюмар.

Вона також повідомила, що надіслала запит до Нацради з питанням, коли представники каналу отримають ліцензію на мовлення.

Нагадаємо, 29 грудня 2016 року в «1+1» завершується строк дії ліцензії на аналогове мовлення обсягом 15 годин на добу на мережі передавачів колишнього УТ-2. 15 грудня Нацрада ухвалила рішення переоформити і продовжити цю ліцензію «1+1». Згідно із законом продовжена ліцензія видається не раніше останнього дня строку дії старої ліцензії.

У ніч на 29 грудня телеканал «1+1» оприлюднив звернення до президента, голови Верховної Ради, прем'єр-міністра зі звинуваченням Нацради у спробі позбавити канал ліцензії нібито за вказівкою Адміністрації Президента. Керівництво «1+1» стверджує, що має інформацію про намагання скасувати рішення Нацради і здійснити «рейдерське захоплення» каналу. Також у заяві йдеться про загрозу «призначення якогось нового стороннього керівництва каналу».

Голова Нацради Юрій Артеменко в коментарі «Детектору медіа» пояснив, що у зв’язку з націоналізацією «Приватбанку» Нацрада після ухвалення рішення про продовження ліцензії запитала в каналу «1+1» оновлені дані про кінцевих бенефіціарів. Тимчасом як канал вимагав чимшвидше видати йому бланк продовженої ліцензії. У Нацраді вважали, що мають видати «1+1» бланк ліцензії протягом 30 днів з моменту сплати каналом ліцензійного збору – тобто до 23 січня.

Реагуючи на коментар пана Артеменка, генеральний директор групи «1+1 медіа» і телеканалу «1+1» Олександр Ткаченко заявив, що канал «1+1» не є активом «Приватбанку», у телекомпанії немає ані кредитів, ані боргових зобов’язань перед банком. На його думку, «коментар пана Артеменка підтверджує, що у держави є інтерес до активів каналу “1+1”».

Згодом Нацрада на своєму сайті повідомила, що «1+1» має отримати бланк продовженої ліцензії не пізніше ніж 6 січня 2017 року.

За даними джерел «Детектора медіа», «1+1» надав Нацраді дані про кінцевих бенефіціарів, не підтверджених у повній мірі документально. Тому регулятор подав запит щодо додаткових документів. Нацрада має на це повноваження згідно з нормами законодавства про прозорість медіавласності.

Адміністрація Президента України відреагували на заяву каналу «1+1» про нібито спробу позбавити його ліцензії. Коментар пресс-служби АП надійшов на адресу «Детектора медіа».В АП наголосили, що Нацрада є незалежним органом. «І ніхто, в тому числі і в Адміністрації Президента, не втручається в її діяльність, як в питаннях видачі ліцензій, так і їх позбавлення».

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2073
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду