Уряд схвалив законопроект про покриття українським мовленням прикордонних територій
Уряд схвалив законопроект про покриття українським мовленням прикордонних територій
Про це повідомяється на сайті Міністерства інформаційної політики України.
Цей законопроект був розроблений МІП спільно з Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення.
Міністр інформаційної політики України Юрій Стець наголосив, що практично на всі прикордонні регіони поширюється російська пропаганда. Тому швидке й ефективне покриття телерадіомовленням усіх регіонів держави - нагальна потреба.
«Із цією метою, Міністерство інформаційної політики спільно з представниками Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення розробило проект закону, метою якого є запровадження процедури оперативної видачі дозволів на тимчасове мовлення в тих регіонах, які потерпають від російської пропаганди в ефірі», - зазначив пан Стець.
У разі прийняття цього закону, Нацрада отримає право видавати дозволи на мовлення в населених пунктах, де відсутнє українське мовлення й є російське. У першу чергу це стосується Донецької, Луганської, Херсонської, а також Одеської, Харківської, Сумської та інших прикордонних областей.
Перелік населених пунктів, де можлива буде видача таких дозволів, визначатиметься Кабінетом Міністрів України, виходячи з потреб інформаційної безпеки держави та наявності російського телерадіомовлення.
Нагадаємо, 18 липня Міністерство інформаційної політики оприлюднило власний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення», яким пропонує узаконити поняття тимчасового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення і надання відповідних дозволів Нацради.
20 липня Нацрада погодила із зауваженнями розроблений МІП законопроект, запропонувавши, щоб територіями з особливим режимом мовлення були лише прикордонні з Росією адміністративно-територіальні одиниці. Крім того, Нацрада пропонує передбачити безоплатну процедуру прорахунку «Українським державним центром радіочастот» частот для тимчасового мовлення.
Протягом останніх двох років Нацрада надала тимчасові дозволи на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції 19 телеканалам і радіостанціям, які оформлені на 14 юридичних осіб-телерадіоорганізацій. Однак ця процедура не передбачена жодним законом.