Дніпровська газета «Зоря» після відсторонення редакторки вирішила зберегти «стратегічне партнерство» з владою

Дніпровська газета «Зоря» після відсторонення редакторки вирішила зберегти «стратегічне партнерство» з владою

25 Серпня 2016
2359
25 Серпня 2016
23:01

Дніпровська газета «Зоря» після відсторонення редакторки вирішила зберегти «стратегічне партнерство» з владою

2359
22 серпня трудовий колектив комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради (КП ДОР) «Редакція газети "Зоря"» провів загальні збори та вніс уточнення до протоколу щодо процедури роздержавлення видання від 16 лютого.
Дніпровська газета «Зоря» після відсторонення редакторки вирішила зберегти «стратегічне партнерство» з владою
Дніпровська газета «Зоря» після відсторонення редакторки вирішила зберегти «стратегічне партнерство» з владою

Про це йдеться на сайті Незалежної медіа профспілки України (НМПУ).

Колектив прийняв рішення розпочати процедуру роздержавлення видання не у першій хвилі, як було вирішено раніше, у лютому, а у так званій «другій хвилі», що означає перенесення терміну реформування газети «Зоря».

Також загальні збори позбавили відсторонену директорку КП, головну редакторку «Зорі» Ксенію Зайцеву будь-яких повноважень щодо представництва, ведення переговорів та укладання угод від імені видання.

Новопризначений шеф-редактор, голова наглядової ради КП ДОР «Зоря», член Комітету НМПУ Андрій Богатирьов заявив, що газета має зберегти «стратегічне партнерство» з владою.

«Настрій колективу, який зараз вже непогано розібрався у економічних перспективах існування найстарішої газети Дніпропетровщини, більш ніж реалістичний. Всі розуміють, що без стратегічного партнерства з обласною радою “Зоря” майже не має шансів дожити до свого 100-річчя у квітні наступного року. Мова йде саме про стратегічне партнерство, а не про толерування депутатського корпусу чи навпаки – безглузду та необгрунтовану конфронтацію з ним», - зазначив пан Богатирьов.

Раніше Андрій Богатирьов повідомив , що наглядова рада комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради (КП ДОР) «Редакція газети "Зоря"», керуючись статутом, звернеться до Дніпропетровської обласної ради з рекомендацією достроково розірвати контракт з відстороненою директоркою КП Ксенією Зайцевою.  При цьому він заявляє, що попередній етап службового розслідування в КП «Редакція газети "Зоря» показав «системні порушення законодавства України, що допускалися протягом 2013-2016 років».

Нагадаємо, головна редакторка комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Редакція газети "Зоря"» Ксенія Зайцева звинуватила засновника газети - Дніпропетровську обласну раду - у грубому порушенні Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».  Редакція подала до суду два позови до облради.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) повідомляла, що Дніпропетровська обласна влада чотири місяці не виносить на розгляд депутатів рішення зборів трудового колективу дніпропетровської обласної газети «Зоря» про участь у реформуванні друкованих ЗМІ на першому етапі.

Громадська рада при Держкомтелерадіо рекомендувала Дніпропетровській обласній раді прийняти рішення про реформування обласної газети «Зоря» і укласти з виданням договір на висвітлення діяльності ради. Голова Громадської ради Олександр Човган вважає, що Дніпропетровська облрада навмисно порушує закон про роздержавлення преси. 

Розпорядженням в.о.голови Діпропетровської обласної ради Святослава Олійника від 1 серпня головну редакторку Ксенію Зайцеву відсторонено з посади головного редактора газети «Зоря» на час проведення «службового розслідування». 

Тимчасово виконуючий обов’язки керівника комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради (КП ДОР) «Редакція газети "ЗОРЯ"» Володимир Писоцький заявив, що не буде звільнювати журналістів редакції. 

15 серпня у Дніпрі невідомі підпалили автомобіль відстороненої головної редакторки «Зорі» Ксенії Зайцевої. Інцидент редакторка пов’язує  зі своєю професійною діяльністю. Правоохоронці розпочали розслідування підпалу авто відстороненої редакторки газети «Зоря».

18 серпня Сергій Чернявський, виконавчий директор комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради (КП ДОР) «Редакція газети "Зоря"», який перебуває у відпустці, подав заяву до столичної поліції через факт стеження за ним.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2359
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду