ФБР встановило тип вибухівки, якою було підірвано авто Шеремета – джерело в МВС
ФБР встановило тип вибухівки, якою було підірвано авто Шеремета – джерело в МВС
Про це повідомляє видання «Вести» з посиланням на анонімне джерело в МВС України.
Як стверджує це джерело, зараз йдуть стандартне відпрацювання і перевірка алібі всіх, хто притягувався раніше за злочини, пов'язані з виготовленням та використанням вибухових речовин.
«Відпрацьовуються за завданням Главку поліції в усіх районах готелі, хостели та інші знімні квартири. Господарям і адміністраторам показують скріни з відео, шукають, де кілери могли зупинятися. Переглядають багатогодинні запису відео зі станцій метрополітену, щоб виокремити шлях убивць.
Експерти ФБР встановили тип вибухівки , але по базі СБУ раніше нічого подібного не застосовувалося. Зараз йде робота, що називається, "на ногах". Шукають випадкових свідків, напружують залишки інформаторів - хто питав про вибухівку тощо. Як правило, 90 відсотків цих допитів - лушпиння, але його потрібно перебрати дрібним ситом, щоб виокремити зерно потрібних відомостей», - цитують «Вести» анонімне джерело.
Нагадаємо, 20 липня внаслідок вибуху автомобіля в Києві загинув український журналіст Павло Шеремет.
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою, журналіста вбили. Вбивство кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».
Радник глави МВС Зорян Шкіряк повідомив, що за попередньою інформацією, спрацював безоболонковий саморобний вибуховий прила - можливо дестанційний, або з затримкою, потужністю від 400 до 600 грам в тротиловому еквіваленті.
22 липня видання «Обозреватель» опублікувало відео з камер спостереження. За твердженням видання, відео зроблене напередодні загибелі журналіста Павла Шеремета і на ньому видно постаті людей, які начебто закладають вибухівку під автомобіль Олени Притули.
4 серпня Генпрокуратура повідомила, що слідство наразі розглядає чотири основні версії злочину: неприязні особисті стосунки загиблого; професійна журналістська діяльність Павла Шеремета; можлива дестабілізація обстановки в Києві та Україні у зв’язку із загибеллю відомого журналіста; помилка об’єкту злочину – ціллю зловмисників могла бути засновниця «Української правди» Олена Притула, яка теж користувалася автівкою, в яку була закладена вибухівка. За словами представника ГПУ, всі версії є робочими, слідство поки не визначило основну.
21 липня Федеральне бюро розслідувань (ФБР) почало надавати допомогу українській владі в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.
11 серпня стало відомо, що Національна поліція України звернулася до Федерального бюро розслідувань (ФБР) за допомогою щодо встановлення осіб, які заклали вибухівку під машину журналіста Павла Шеремета.
Більше матеріалів по справі щодо вбивства Павла Шеремета читайте тут.
На фото - місце загибелі журналіста у Києві