Порошенко дав два місяці на зведення телевежі на горі Карачун
Про це повідомляє «Українська правда».
Про такий термін Петро Порошенко повідомив, виступаючи у вівторок, 5 липня в Слов'янську з нагоди другої річниці визволення від бойовиків північних міст Донецької області.
«Ми домовилися, що вже через два місяці телевежа має бути відбудована. Більше терміну я не даю! І гроші на це мають бути знайдені і передавачі… Це право народу на правду, яке ми маємо захистити», – сказав глава держави.
Він підкреслив важливість відновлення українського телерадіомовлення на Донбасі в умовах, коли в рамках гібридної війни ворог веде потужну інформаційну диверсію.
Петро Порошенко нагадав, повідомляє «Укрінформ», що гора Карачун є історичним місцем, пов'язаним з обороною Слов'янська від сепаратистів. Саме там влітку 2014 року тримали оборону підрозділи 95-ї бригади, снайпери, артилеристи, підрозділи Управління державної охорони. Ворожа ж артилерія, за словами Петра Порошенка, била по тому, в чому вважалася найбільша загроза для них, - по телевежі.
«І цю телевежу, з якої йшла правда про війну, вони боялися найбільше», - наголосив глава держави.
Водночас глава МВС Арсен Аваков у своєму Twitter повідомив, що монтаж нової телевізійної вежі на горі Карачун розпочався.
«Слов'янськ. Гора Карачун. Два фото. 2014 і 2016. Нова телевежа замість понівеченої війною старої. Починається монтаж!», – написав міністр, опублікувавши фото.
Нагадаємо, колишню телевежу на горі Карачун висотою 200 метрів було підірвано терористами в липні 2014 року. Унаслідок цього північ Донеччини опинилася без сигналу українських мовників. Нині на Карачуні функціонує тимчасова вежа висотою 34,5 метри, на якій встановлені передавачі 15 телеканалів і семи радіостанцій. Найпотужніший передавач – Національної телекомпанії України («UA: Перший»), його потужність – 2,5 кВт.
У квітні 2016 року радник міністра інформаційної політики, народний депутат Олександр Бригинець повідомив, що телевежу на Карачуні буде встановлено до річниці визволення міста від проросійських сепаратистів – тобто у липні 2016 року.
На початку травня стало відомо, що на гору Карачун завезено перші конструкції нової 180-метрової телевежі. Наприкінці травня Олександр Бригинець повідомив, що телевежа готова до встановлення, а для початку монтажу конструкцій потрібне погодження Держбудінспекції.
Гора Карачун у 2014 в і 2016 році. Фото - Twitter Арсена Авакова
Генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ) Володимир Іщук заявив 7 червня під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань свободи слова у Краматорську, що телевежа на горі Карачун буде встановлена за три місяці. У вересні розпочнуть роботу встановлені на ній передавачі.
Голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський заявив, що його не влаштовують ті терміни встановлення нової телевежі на горі Карачун, які назвав на початку червня генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення Володимир Іщук.
Заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова повідомила, що терміни початку роботи нової 180-метрової телевежі на горі Карачун були перенесені через відсутність узгодження встановлення конструкції з Державним архітектурно-будівельним контролем (ДАБК).
Монтаж телевежі на горі Карачун повинен був початися на початку липня.
На фото угорі - частини конструкції телевежі на горі Карачун станом на кінець червня