Гройсман ініціює законопроект, який дозволяє блокувати сайти без рішення суду

Гройсман ініціює законопроект, який дозволяє блокувати сайти без рішення суду

16 Травня 2016
5719
16 Травня 2016
16:09

Гройсман ініціює законопроект, який дозволяє блокувати сайти без рішення суду

5719
Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроект №4629, який встановлює механізм досудового блокування сайтів на основі заяви правовласника про наявність піратського контенту.
Гройсман ініціює законопроект, який дозволяє блокувати сайти без рішення суду
Гройсман ініціює законопроект, який дозволяє блокувати сайти без рішення суду

Законопроект №4629, ініціатором якого значиться Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман і Кабінет міністрів України, зареєстровано у парламенті 10 травня.

Законопроектом встановлюються межі відповідальності власників сайтів і хостерів за розміщення піратського контенту, а також прописуються правила досудового блокування сайтів.

Згідно пропозицій Кабміну, правовласник у випадку виявлення піратського контенту надсилає власнику сайту скаргу, і той протягом 24 годин повинен заблокувати доступ до такого контенту або видалити його.

«Суб’єкт авторського права і (або) суміжних прав або його уповноважений представник у разі виявлення інформації, що, на його думку, порушує його авторське право і (або) суміжні права в Інтернеті, незалежно від вжиття інших способів захисту своїх прав, має право звернутися до власника веб-сайту із скаргою, яка містить вимогу щодо видалення або унеможливлення доступу до цієї інформації», - пропонує законопроект.

Власник сайту «невідкладно, але не пізніше ніж через 24 години з моменту отримання від суб’єкта авторського права і (або) суміжних прав або його уповноваженого представника скарги, яка відповідає вимогам, передбаченим у частині тринадцятій цієї статті, видаляє або унеможливлює доступ до інформації, щодо якої отримано скаргу».

Від власника сайту вимагається також запобігати повторному розміщення такого контенту: власник сайту «вживає заходів, необхідних для запобігання порушенням авторського права і (або) суміжних прав в Інтернеті тими самими або іншими користувачами веб-сайту, зокрема запобігає повторному розміщенню на веб-сайті інформації, яка була видалена або доступ якої було унеможливлено».

Крім того протягом доби власник сайту повинен поінформувати заявника про виконання його вимог. «Власник веб-сайту, вживши необхідних заходів відповідно до частини другої цієї статті, повинен невідкладно, але не пізніше ніж через 24 години з моменту вжиття цих заходів, поінформувати про це суб’єкта авторського права і (або) суміжних прав або його уповноваженого представника та користувача веб-сайту, який розмістив інформацію, електронною поштою», - йдеться у законопроекті.

Для того, щоб уможливити подання скарг,  власники сайтів повинні вказувати в онлайні своє повне ім'я або найменування, а також назву хостера, повну адресу місця проживання або місцезнаходження, email і телефони.

Якщо ж власник сайту не виконав вимоги заявника, правовласник звертається до хостера, який зобов'язаний протягом 24 годи після отримання скарги видалити або зробити неможливим доступ до інформації.

Крім того в документі встановлюється право власника авторських прав вимагати від власника сайту особисті дані користувача, який розмістив піратський контент. Так в Законі України «Про авторське право і суміжні права» пропонується внести зміни, які дозволять «вимагати надання інформації, що ідентифікує користувача, який розмістив на веб-сайті інформацію, що порушує авторське право і (або) суміжні права, або власника веб-сайту, який використовує послуги хостингу для розміщення та надання доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права».

Законопроект також встановлює штрафи за не видалення інформації, що порушує авторські права.

Невиконання власником веб-сайту або постачальником послуг хостингу вимог щодо видалення або унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права, тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі дії, вчинені повторно протягом року, тягнуть за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В огляді ««Миротворець» війни. Медіапідсумки 9–15 травня 2016 року» на «Детекторі медіа» Галина Петренко повідомила, що експерти називають ініційований законопроект №4629 реінкарнацією відкликаного в середині квітня МЕРТ-івського законопроекту №3353.

«Свого часу медіаюристи критикували його за те, що, на їхню думку, він несе загрозу свободі слова, і наполягали, щоб до переліку комітетів, які мають розглядати цей законопроект, був внесений Комітет свободи слова. Спробуйте вгадати з одного разу, чи включили цей Комітет до процедури розгляду проекту №4629. Відповідь: ні», - зазначає експертка «Детектора медіа».

Фото: УНІАН

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5719
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду