Держкіно продовжило термін подання кандидатур до Експертної комісії

Держкіно продовжило термін подання кандидатур до Експертної комісії

27 Квітня 2016
1282
27 Квітня 2016
16:13

Держкіно продовжило термін подання кандидатур до Експертної комісії

1282
Державне агентство України з питань кіно продовжило термін подання заяв щодо кандидатур для формування нового складу Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів до 13 травня 2016 року
Держкіно продовжило термін подання кандидатур до Експертної комісії
Держкіно продовжило термін подання кандидатур до Експертної комісії

Про це є відповідне повідомлення на сайті відомства.

Раніше кандидатури пропонувалося подавати до 29 квітня.

Повноваження попереднього складу прокатної комісії було припинено 21 квітня наказом Держкіно № 71.

Порядок призначення членів та роботи Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів встановлено законом «Про кінематографію», розпорядженням Кабінету Міністрів від 26.10.2011р. № 1052-р «Про платну адміністративну послугу, що надається Державним агентством з питань кіно», Положенням про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 17.08.1998 № 1315, Положенням про державну реєстрацію фільмів, затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України 31.08.2004 № 571, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.10.2004р. за № 1306/9905, Положенням про Експертну комісію з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Міністерстві культури і туризму України, затвердженого наказом Міністерства культури і туризму України від 13.06.2005р. № 390, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.07.2005р за № 712/10992 та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, до складу Експертної комісії входять незалежні експерти - кінознавці, кінокритики, мистецтвознавці, психологи, а також представники зацікавлених громадських об'єднань у сфері телебачення та кінематографії, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади (за згодою). Експертна комісія має право встановлювати індекс фільму, який визначає глядацьку аудиторію, надавати висновки, а у разі потреби - акти мистецтвознавчої експертизи.

Нагадаємо, 19 квітня голова Держкіно Пилип Іллєнко заявив, що вирішив припинити повноваження нинішнього складу Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів та сформувати новий її склад. До такого рішення пан Іллєнко дійшов після того, як 18 квітня Експертна комісія, членом якої є й голова Держкіно, більшістю голосів проголосувала проти відкликання прокатного посвідчення в серіалу «Не зарікайся» телеканалу «Україна», 66-та серія якого викликала обурення частини суспільства. Медійні експерти назвали рішення голови Держкіно змінити склад прокатної комісії антидемократичним.

Члени Експертної комісії Оксана Волошенюк і Георгій Черков у своїх колонках для «Детектора медіа» детально пояснили, чому вони голосувала проти заборони серіалу «Не зарікайся». «Детектор медіа» також опублікував дві різні точки зору на скандальний серіал – Юрія Луканова та Ольги Лень.

Фото - hromadskeradio.org

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1282
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду