Комітет свободи слова просить направити експертів ОБСЄ для перевірки фактів репресій журналістів у Криму

Комітет свободи слова просить направити експертів ОБСЄ для перевірки фактів репресій журналістів у Криму

21 Квітня 2016
2681
21 Квітня 2016
18:37

Комітет свободи слова просить направити експертів ОБСЄ для перевірки фактів репресій журналістів у Криму

2681
Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики звернувся до Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович у зв’язку з порушенням прав журналістів, які відбулися на тимчасово окупованій території України – у Криму. Йдеться про затримання та допити кримських журналістів Миколи Семени, Леньяри Абібулаєвої і Руслани Люманової, обшуки їхнього приватного житла і приміщень деяких ЗМІ у Криму.
Комітет свободи слова просить направити експертів ОБСЄ для перевірки фактів репресій журналістів у Криму
Комітет свободи слова просить направити експертів ОБСЄ для перевірки фактів репресій журналістів у Криму

Звернення за підписом голови Комітету Вікторії Сюмар опубліковане на сайті Верховної Ради.

Як зазначає Комітет, українська влада не має можливостей забезпечити у Криму дотримання прав людини, право на свободу ЗМІ і права журналістів через анексію РФ і те, що Крим отримав статус тимчасово окупованої території.

Комітет свободи слова просить Дуню Міятович взяти питання регулярних порушень прав журналістів в Криму під особистий контроль і направити групу експертів ОБСЄ за участі українських представників для перевірки фактів репресій проти журналістів, які перебувають та проводять свою професійну діяльність на території Криму, а також здійснити загальний аналіз стану дотримання прав журналістів на окупованому Росією півострові.

«Ми вважаємо, що участь міжнародних організацій сьогодні необхідна для забезпечення миру та стабільності на території Криму і може запобігти продовженню репресій проти незалежних ЗМІ на тимчасово окупованій території України», - йдеться у зверненні Комітету.

Нагадаємо, 19 квітня в окупованому Криму пройшли обшуки у чотирьох кримських журналістів Миколи Семени, Леньяри Абібулаєвої, Руслани Люманової та Заїра Акадирова. Російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну проти журналіста Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.  

Двох інших кримських журналістів залучили до справи як свідків, однак вони, пославшись на 51 статтю Конституції Російської Федерації, відмовились від свідчень. Журналіста Заїра Акадирова, який перебуває наразі за межами Криму, ФСБ викликає на допит.

Так звана «прокурор»  окупованого півострова Наталія Поклонська  заявила 19 квітня про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста  за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Пізніше стало відомо, що мова йде про Миколу Семену. Вона також заявила, що її відомство готує  матеріали для повного блокування інтернет-проекту «Крим. Реалії».

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович  заявила, що занепокоєна повідомленнями про погрози та затримання Миколи Семени в Криму.

Водночас корпорація  «Радіо Вільна Європа» – «Радіо Свобода»  заявила, що у зв’язку з новими діями фактичної російської влади в окупованому Криму проти журналістів, серед яких є кореспонденти «Радіо Свобода», не припинить професійно висвітлювати події для людей, які цього потребують, і не припинить захищати своїх колег.

Прокуратура Автономної Республіки Крим при Генпрокуратурі України відкрила кримінальні провадження у зв'язку обшуками у кримських журналістів, які були проведені російськими силовиками в окупованому Криму 18-19 квітня, а також у зв'язку з обшуками та арештами кримських татар на півострові у «справі «Хізб ут-Тахрір».

21 квітня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення листом поінформувала представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуню Міятович про неправомірне використання Російською Федерацією радіочастотного ресурсу України в окупованій Автономній Республіці Крим.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2681
Читайте також
09.05.2016 10:55
Александр Владимиров, для Lb.ua
1 411
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду