Окупаційна кримська влада назвала журналістів «Крим. Реалії» ворогами Росії
Окупаційна кримська влада назвала журналістів «Крим. Реалії» ворогами Росії
Про це повідомляє російське інформагентство ТАСС.
«Я цих людей дуже добре знаю. Це наші вороги. Вони вороги Росії, вороги Криму. І що б вони там не писали, мета у них одна - зробити нам боляче, зробити нам погано», - сказав Володимир Константинов.
За його словами, матеріали видання «шкодять Росії».
«Нічого спільного зі свободою слова це не має взагалі. Ніякої там свободи немає. Там йде одна брехня. Оплачується все західними спецслужбами з однією метою - принести шкоду Росії. Що б ми не зробили, вони все одно будуть шукати якусь гидоту. Прошу не плутати це зі свободою слова», - заявив так званий «голова Держради» окупованого Росією Криму.
Нагадаємо, 19 квітня в окупованому Криму пройшли обшуки у чотирьох кримських журналістів Миколи Семени, Леньяри Абібулаєвої, Руслани Люманової та Заїра Акадирова. Російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну проти журналіста Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.
За словами Миколи Семени, йому оголосили підозру через те, що він нібито написав статтю «Блокада - необхідний перший крок до звільнення Криму» у вересні 2015 року. Стаття була розміщена на сайті «Крим.Реалії» – проекту «Радіо Свобода». Автор матеріалу в рубриці «Думка» – кримський політолог Валентин Гончар. За його словами, на допиті в кримському управлінні Федеральної служби безпеки Росії його не запитували, чи є він співробітником видання «Крим.Реалії». При цьому він наголосив, що не є співробітником цього проекту.
Двох інших кримських журналістів залучили до справи як свідків, однак вони, пославшись на 51 статтю Конституції Російської Федерації, відмовились від свідчень. Журналіста Заїра Акадирова, який перебуває наразі за межами Криму, ФСБ викликає на допит.
Так звана «прокурор» окупованого півострова Наталія Поклонська заявила 19 квітня про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації в ЗМІ. Пізніше стало відомо, що мова йде про Миколу Семену. Вона також заявила, що її відомство готує матеріали для повного блокування інтернет-проекту «Крим. Реалії».
Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович заявила, що занепокоєна повідомленнями про погрози та затримання Миколи Семени в Криму.
Водночас корпорація «Радіо Вільна Європа» – «Радіо Свобода» заявила, що у зв’язку з новими діями фактичної російської влади в окупованому Криму проти журналістів, серед яких є кореспонденти «Радіо Свобода», не припинить професійно висвітлювати події для людей, які цього потребують, і не припинить захищати своїх колег.
Міністерство інформаційної політики (МІП) України звернулося до Генеральної прокуратури України, прокуратури АР Крим, яка працює з Києва, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ України, а також до міжнародних організацій, в тому числі – до Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ з проханням вжити відповідних заходів та невідкладно відреагувати на чергові правопорушення щодо журналістів в окупованому Росією Криму.
Фото: ТАСС