Поклонська хоче заборонити «Крим.Реалії» як «вредоносную организацию»

Поклонська хоче заборонити «Крим.Реалії» як «вредоносную организацию»

19 Квітня 2016
3181
19 Квітня 2016
14:46

Поклонська хоче заборонити «Крим.Реалії» як «вредоносную организацию»

3181
Так звана «прокурор» окупованого Росією Криму Наталія Поклонська заявила, що її відомство готує матеріали для повного блокування інтернет-проекту «Крим. Реалії», який є підрозділом української служби «Радіо Свобода».
Поклонська хоче заборонити «Крим.Реалії» як «вредоносную организацию»
Поклонська хоче заборонити «Крим.Реалії» як «вредоносную организацию»

Про це повідомляє російське інформагентство ТАСС.

«Ми збираємо матеріали в Генеральну прокуратуру РФ і далі в Роскомнагляд для повного закриття інформаційної служби "Крим. Реалії". Це шкідницька служба, їх публікації містять в собі виправдання диверсій, екстремізм і нескінченну дискредитацію органів влади в Криму, розпалювання міжнаціональної ворожнечі», - заявила російським ЗМІ «прокурор» Поклонська.

У прес-службі підконтрольної Росії прокуратури Криму повідомили, що раніше відомство неодноразово зверталося з ініціативою про блокування публікацій видання «Крим. Реалії»,  і деякі матеріали порталу вже блокувалися за рішенням правоохоронних органів.

Раніше підконтрольна Росії прокуратура окупованого Криму повідомила про проведення слідчих дій щодо затриманих сьогодні, 19 квітня, журналістів. Відомство інформує, що слідчі дії щодо кримських журналістів проводяться через їх можливий зв’язок з публікаціями на сайті «Крим.Реалії», який в окупованому Криму вважається «екстремістським». При цьому так звана «прокуратура» не називає жодного прізвища журналістів.

Нагадаємо, сьогодні, 19 квітня, російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну проти журналіста видання «Крим.Реалії» Миколи Семени (проект української служби «Радіо Свобода») за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

Про кримінальну справу щодо журналіста повідомила так звана «прокурор» Криму Наталія Поклонська: «Відносно журналіста видання порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 280.1 КК РФ. Цим журналістом була підготовлена й опублікована стаття, в якій наводяться висловлювання, спрямовані на порушення територіальної цілісності РФ, що не дозволено ні журналістам, ні будь-кому іншому».

Пізніше адвокат Еміль Курбедінов повідомив про обшуки у ще двох кримських журналістів, крім обшуку в Миколи Семени, про який стало відомо раніше. За його інформацією, після обшуку, журналістів відвезли в управління російської ФСБ у Сімферополі. «Обшук проведено у трьох кримських журналістів і їх вивозять в управління ФСБ. Це Леньяра Абібулаєва, Люманова Руслана і Микола Семена. По-моєму, Миколі Семені висуватимуть звинувачення», – сказав Еміль Курбедінов.

Кримськотатарська журналістка Лілія Буджурова також підтвердила обшук у Миколи Семени. «Сьогодні провели обшуки у Миколи Семени, Леньяри Абібуллаєвої і Руслани Люманової.У Миколи вилучили техніку. На комп'ютері знайшли статті, написані для Крим.Реалії.  Обшук закінчено, наразі Семену вивозять на допит, ймовірно в ФСБ. Зв'язок телефоном з ним перервався», - написала Ліля Буджурова у Facebook.

Водночас підконтрольний російській окупаційній владі Криму сайт «Крыминформ» повідомляє про проведення обшуків російськими силовиками у кримських журналістів за сімома адресами. 

Координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник повідомила, що наразі правозахисники намагаються зв'язатися із журналістами, які після обшуків затримані сьогодні, 19 квітня, в окупованому Росією Криму.

Голова Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) Юрій Луканов заявив, що українська влада має негайно відреагувати на сваволю проти журналістів у Криму, яких російська окупаційна влада затримала у справі про начебто «сепаратизм».

На думку Юрія Луканова, відбувається  жорсткіше продовження тієї політичної лінії, яка вже здійснювалася в окупованому Росією Криму раніше. На півострові періодично відбуваються обшуки у кримських журналістів, їх затримували, допитували, а проти Анни Андрієвської порушили кримінальну справу.

Раніше Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу.  Він  заявив, що НМПУ готує заяву-звернення до міжнародних організацій з проханням «вплинути» на ситуацію.

Проект української служби «Радіо Свобода» (інформаційної служби Radio Free Europe/Radio Liberty) «Крим. Реалії» стартував наприкінці березня 2014 року – одразу після референдуму й окупації півострова Російською Федерацією. Кримський журналіст Володимир Притула, який зараз очолює проект, спершу працював один – як спецкор «Радіо Свобода» в регіоні. За якийсь час команда «Крым.Реалии» вже налічувала 20 осіб, однак у середині літа 2014 року через небезпеку й тиск російських спецслужб змушена була переїхати до Києва. Нещодавно він заявив в інтерв’ю «Детектору медіа», що жоден кримський журналіст не пише для «Крим. Реалії» під власним іменем.

Фото: obozrevatel.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3181
Читайте також
09.05.2016 10:55
Александр Владимиров, для Lb.ua
1 421
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду