Канал ZIK належить громадянину Кіпру, а не Димінському
Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу документами, його кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2015 року є громадянин Кіпру Ангелос М. Лоізоу, якому належать усі 100% кіпрської компаніі «Нісоурс LTD».
Водночас генеральний продюсер каналу ZIK Данило Нікуленко у вересні 2015 року в інтерв'ю «Детектор медіа» заявляв, що одноосібним власником медіахолдингу ZIK є Петро Димінський - співвласник групи компаній «Континіум».
Раніше «Детектор медіа» повідомив, що свою структуру власності розкрив телеканал «1+1» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1»). Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу документами, його кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2015 року є Ігор Коломойський, власником істотної участі – Ігор Суркіс.
Розкрив інформацію про своїх власників і телеканал «Інтер» (ПрАТ «Телеканал «Інтер»). Його кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2015 року є Дмитро Фірташ, власниками істотної участі – Валерій Хорошковський, Сергій Льовочкін та Світлана Плужнікова.
Також відомості про своїх власників оприлюднила група StarLight Media, до якої належать канали СТБ (ПрАТ «Міжнародний Медіа Центр-СТБ»), ICTV (ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія») та Новий канал (ТОВ «Новий канал»). Їхніми кінцевими бенефіціарними власниками станом на 31 грудня 2015 року є Віктор Пінчук та Олена Пінчук, які створили для управління своїми медіаактивами чотири дискретних трасти.
Телеканал «Україна» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Україна») також розкрив інформацію про свою структуру власності. Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу документів, його кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2015 року є Рінат Ахметов. Усі 100% ТОВ «Телерадіокомпанія «Україна» належать через інші дві компанії кіпрській SCM Holdings Limited. Директор ТОВ «Телерадіокомпанія «Україна» Євген Лященко є також директором трьох компаній, зареєстрованих в офшорних зонах.
Нагадаємо, згідно з вимогами закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації та реалізації принципів державної політики у сфері телебачення і радіомовлення», до 31 березня цього року всі телерадіокомпанії в Україні зобов’язані опублікувати на своїх веб-сайтах: відомості про структуру власності станом на 31 грудня звітного року; відомості про зміни у структурі власності, що відбувалися впродовж звітного року; відомості про всіх осіб, які володіють або володіли впродовж звітного року прямою або опосередкованою істотною участю, із зазначенням підстав такого володіння (дата укладення відповідних правочинів або настання інших юридичних фактів), включаючи відомості про осіб, які діяли на підставі відповідних доручень, а також відомості про всіх пов’язаних осіб (для кожної з осіб – прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса).
Згідно із законом, інформація, «оприлюднена на офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника».
Відповідно до вимог закону, телерадіоорганізація не може належати юридичній чи фізичній особі, зареєстрованій в офшорній зоні з переліку Кабміну (наразі туди не входить Кіпр) – але лише напряму.