У Латвії країни Північно-Східної Європи обговорять вивільнення «цифрового дивіденду»
У Латвії країни Північно-Східної Європи обговорять вивільнення «цифрового дивіденду»
13-16 жовтня в місті Рига (Латвія) проходитиме 8-ме зібрання Північно-східного форуму з імплементації цифрового дивіденду (NЕDDІF) та двосторонні/багатосторонні обговорення країнами-учасницями NЕDDІF підходів і пропозицій з можливого перепланування мереж цифрового наземного телевізійного мовлення і внесення змін до частотного плану «Женева-2006» щодо вивільнення смуг частот І і ІІ цифрових дивідендів (790-862 МГц і 694-790 МГц відповідно). У заході в якості спостерігачів берутьname="_GoBack"> участь і представники «Українського державного центру радіочастот» (УДЦР), повідомляє прес-служба УДЦР.
Українська делегація планує представити пропозиції УДЦР щодо можливого перепланування мереж цифрового ефірного мовлення з максимальним використанням технічних можливостей стандарту DVB-T2 і вивільнення І і ІІ цифрового дивідендів.
Фахівці УДЦР також ознайомляться з інформацією щодо політики країн Північно-східного європейського регіону з використання смуг радіочастот 694-790 МГц і 790-862 МГц та візьмуть участь в обговоренні питань, пов'язаних з підготовкою до Всесвітньої конференції радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку 2015 року.
Отримана інформація буде використана для підготовки пропозицій УДЦР з перепланування частотних виділень плану «Женева-2006» з використанням стандарту DVB-T2, а також для забезпечення захисту радіочастотного ресурсу України при здійсненні міжнародної координації частотних виділень і присвоєнь у смузі частот 470-694 МГц.
Північно-Східний форум з питань впровадження цифрового дивіденду (NEDDIF) було створено у 2011 році адміністраціями зв'язку Чехії, Естонії, Фінляндії, Німеччини, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі та Словаччини з метою вирішення проблемних питань впровадження рухомої служби, а саме системи Міжнародного рухомого електрозв'язку в смузі частот 790-862 МГц (так званий «перший цифровий дивіденд».
Після Всесвітньої конференції радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку 2012 року мета NEDDIF була змінена на оптимізацію використання радіочастотного ресурсу для радіомовної служби в діапазоні УВЧ в контексті можливого вивільнення «другого цифрового дивіденду» (смуга частот 694-790 МГц ).
Сьогодні основною метою NEDDIF визначено розгляд спільного підходу до використання смуг частот 470-694 МГц, 694-790 МГц, 790-862 МГц та обмін відповідними точками зору і досвідом. У 2015 році до NEDDIF приєдналися адміністрації зв'язку Австрії і Румунії, а представники адміністрацій зв'язку Болгарії, Білорусії, Данії, Республіки Молдова, Російської Федерації, Швеції та України запрошуються до участі в зібраннях NEDDIF в якості спостерігачів.
Нагадаємо, 5-6 жовтня Україна та Угорщина узгодили Порядок використання смуги радіочастот 694-790 МГц (другий цифровий дивіденд) у прикордонних районах.
Як писала «Детектор медіа», Національна рада з питань телебачення і радіомовлення запропонувала починати вивільнення смуг частот «першого цифрового дивіденду» від телебачення для впровадження радіотехнології LTE з 2016 року, а вивільнення смуг частот «другого цифрового дивіденду» - з І півріччя 2017 року.
«Детектор медіа»