
Україна та Польща починають спільне обговорення проблем в інформаційному полі - Мінінформполітики
Україна та Польща починають спільне обговорення проблем в інформаційному полі - Мінінформполітики


Польські та українські експерти співпрацюватимуть у розробці національних стратегій інформаційної безпеки. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інформаційної політики України (МІП), посилаючись на результати зустрічі міністра Юрія Стеця з Послом Республіки Польщі в Україні Генриком Літвіном.
В ході зустрічі сторонами було обговорено можливості співпраці експертів, які працюють в Польщі над створенням Доктрини інформаційної безпеки, та експертами МІП, які працюють над розробкою Концепції інформаційної безпеки.
Учасники зустрічі домовилися про подальшу координацію зусиль, а також проведення низки круглих столів щодо подальшої співпраці. «Ми маємо розпочати робочі зустрічі та круглі столи, щоб знайти шляхи вирішення спільних проблем, які існують сьогодні в інформаційному полі держав», - сказав міністр.
Нагадаємо, 30 червня заступник міністра інформаційної політики України Артем Біденко заявив, що сподівається, що Верховна Рада ухвалить Концепцію інформаційної безпеки України у вересні цього року - після широкого громадського обговорення. У свою чергу співголова Експертної ради при Міністерстві інформаційної політики України Сергій Даниленко повідомив, що проект Концепції інформаційної безпеки України, презентований 1 червня, розглядається як відкрита пропозиція до спільної роботи громадського, експертного середовища й держави над формуванням національного інформаційного простору.
У липні офіс Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ оприлюднив рекомендації щодо проекту Концепції інформаційної безпеки, який був розроблений експертною радою Міністерства інформаційної політики. У документі зазначено, що у Концепції міститься багато нечітких положень, які можуть призвести до обмежень свободи слова. Тому ОБСЄ радить не ухвалювати Концепцію у її нинішній формі, а попередньо вилучити елементи, які не відповідають існуючим законам - їх потрібно прописувати у вигляді окремих норм чи змін до чинних законів.
Як зазначив міністр інформаційної політики Юрій Стець, до вересня буде представлений новий проект Концепції, з урахування рекомендацій ОБСЄ.
8 липня глави МЗС Польщі й Нідерландів Гжегож Схетина і Берт Кундерс заявили, що Варшава і Амстердам спільно готують проект підтримки незалежних російськомовних ЗМІ і протидії російській пропаганді.
«Детектор медіа»
