При Національному газетно-журнальному видавництві Мінкульту діє видавнича рада

При Національному газетно-журнальному видавництві Мінкульту діє видавнича рада

14 Травня 2015
4
2094
14 Травня 2015
19:46

При Національному газетно-журнальному видавництві Мінкульту діє видавнича рада

4
2094
При Національному газетно-журнальному видавництві Мінкульту діє видавнича рада
При Національному газетно-журнальному видавництві Мінкульту діє видавнича рада

При Національному газетно-журнальному видавництві діє видавнича рада, яку очолює письменник Андрій Курков. Подробиці кореспондент «Детектор медіа» дізналася під час презентації медіапорталу «Культ UA» 14 травня.

 

Окрім пана Куркова, до складу ради входять працівники видавництва, редактор відділу культури «Дзеркала тижня. Україна» Олег Вергеліс; журналіст, кінокритик Сергій Васильєв, культуролог, член Ради європейської організації з охорони культурної спадщини Europa Nostra Наталія Мусієнко та інші.

 

Як розповів пан Курков у коментарі «Детектор медіа», видавнича рада, насамперед, опікується концепцією видань.

 

«Рада обговорює матеріали, що вже видані чи вже планується й вирішує політику видань, тобто, наскільки воно має бути консервативним чи модерним, висвітлювати сучасну культуру чи продовжувати теми більш наукових видань, - сказав пан Курков. - Також видання мають відповідати вимогам часу, [дбати], щоби відомчі видання набували більшої популярності поміж звичайних читачів, а не тільки працівників культури».

 

За словами голови ради, спілкування кількох її учасників проходить раз на тиждень - чи збірно, чи вибірково, а в більшому складі члени ради збираються раз на місяць. Відповідаючи на запитання «Детектор медіа» про найактивніших учасників ради, пан Курков назвав співробітників видавництва - Романа Ратушного, Анатолія Сєрикова та інших.

 

Коментуючи доцільність запуску «Культ UA», Андрій Курков сказав: «Портал - це і вимога часу й економічна ситуація. Простіше організувати роботу інтернет-ЗМІ, аніж видавати й поширювати друковані видання. Раніше ці видання були формалізованішими й більше стосувалися власної аудиторії працівників Мінкультури. Медіапортал "Культ UA" створює нову аудиторію».

 

Як відзначив письменник, «Культ UA», що прийшов на зміну «Культурному порталу», не друкує накази, інструкції й не займається піаром Міністерства. «Поки що контекст складають матеріали зі сторінок преси видавництва, подані в скороченому чи розширеному вигляді», - сказав він.

 

Також, на думку Андрія Куркова, краудфандинг для онлайн-проектів може виявитися успішнішим, аніж збір коштів на випуск паперових видань. До речі, спільнокоштом був виданий травневий номер газети «Культура».

 

Нагадаємо, розширюючи медіапортал «Культ UA», керівники Національно газетно-журнального видавництва говорять, що хочуть зберегти друковані видання, випуск яких здійснювався протягом тривалих років.

 

Нещодавно Національне газетно-журнальне видавництва вирішило тимчасово перевести газету «Кримська світлиця» в електронний формат. За словами директора видавництва Романа Ратушного, це сталося з огляду на скорочення державного фінансування і заборгованість перед друкарнею. «Кримська світлиця» була єдиною україномовною газетою в Криму.

 

У листопаді 2014 року Національне газетно-журнальне видавництво Міністерства культури України разом з ВД «Пам'ятки України» почали видавати нові журнали InsideKyiv, «Киев и не только».

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4
2094
Коментарі
4
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Зоммер
3624 дн. тому
перехiд в інтернет - це поширена форма смерті (вбивства) паперового видання, яке де-юре нібито продовжує існувати
bahar
3624 дн. тому
"тимчасово перевести газету «Кримська світлиця» в електронний формат" Брехня! Газета "Кримська світлиця" мала свій сайт вже давним-давно". Сєріков енд ко просто перестали друкувати її, перестали платити її працівникам зарплату. І теж пресували п. Владзімірського (редактор сайту), щоб той закрив його. Але то старша людина і його не так просто "нагнути", та й відповідальність у нього перед своїми колегами, що зараз в окупованому Криму продовжують працювати.
bahar
3624 дн. тому
"спільнокоштом був виданий травневий номер газети «Культура»" Вміє таки Сєріков підставляти людей! І знову пан Курков "попав". Чи знає він, що так званий "спільнокошт" це вибивання з працівників видавництва по 200-300 гривень?! І це при тому, що деякі люди, які ще залишились працювати там добре знають і розуміють, скільки Сєріков за цей рік "збив" грошей. Всі, кого "обласкав", або просто кажучи "навішав локшини на вуха" цей діяч мусять усвідомити - він НІКОЛИ НІЧОГО не робить своїми руками. Підвести під юридичні дії за брехню - Ратушний, осоромити перед людьми - Курков. Шановні панове, не ображайтесь, але ви далеко не перші (хотілося щоб були останні, але мало віриться), кого цей шахрай обвів навколо пальця. За Карандєєва я мовчу, бо до того ніколи не дійде з тої причини, що клінічно це не можливо.
bahar
3624 дн. тому
"«Культ UA», що прийшов на зміну «Культурному порталу», не друкує накази, інструкції й не займається піаром Міністерства. «Поки що контекст складають матеріали зі сторінок преси видавництва, подані в скороченому чи розширеному вигляді»" А пан Курков знає, про що він говорить, озвучуючи сентенції Сєрікова? Чи бачив письменник минулий портал? Чому не поцікавиться де він? Чому його знищили ще рік тому? Чи не тому,щоб ніхто не зміг порівняти?! Зараз вже всі досить непогано орієнтуються в інтернеті. Неодноразово бачили оновлення сайтів/порталів. Це робиться так - виставляється пілотний проект, при цьому старий сайт функціонує, як і раніше. Потім, коли доопрацьовується новий, він переходить на старе доменне ім'я, а минулий сайт, ще якийсь час працює, а потім або йде в небуття, або існує як архів. То, можливо пану Куркову варто було б запитати Сєрікова, чого той пресував тодішнього редактора порталу Антона Філатова, щоб той прикрив портал? За кілька місяців таки добився свого, а потім, шляхом неоплати (щорічнох) доменного імені й хостинга Сєріков позбувся порталу, на якому, до речі, були архів журналів, передплата, архіви/скани старіших видань журналів. Над порталом працювало 3 людини. Почалась робота над новим порталом, бо старий мав незручний движок. Але ж Сєрікову це було не вигідно, бо "своїми руками" - а як же гроші відмити? Треба ж заплатити 30 тис. грн. фірмі, щоб відкатати частину? При чому цим Сєріков займався ще в перше пришестя на видавництво 2009-2010 років. Так за верстку одного числа "Пам'яток України" він заплатив "фірмі" 72 тис.грн. А зарплата дизайнера-верстальника була тоді десь 3 тисячі. Окреме питання щодо зареєстрованих нових доменних імен. Озвучу лише одне. Чому видавництвом зареєстрований домен Kultua.ru? Нічого дивного в цьому немає?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду