США засудили закриття кримськотатарських ЗМІ – говорять про підрив свободи слова у Криму

США засудили закриття кримськотатарських ЗМІ – говорять про підрив свободи слова у Криму

3 Квітня 2015
3083
3 Квітня 2015
09:07

США засудили закриття кримськотатарських ЗМІ – говорять про підрив свободи слова у Криму

3083
США засудили закриття кримськотатарських ЗМІ – говорять про підрив свободи слова у Криму
США засудили закриття кримськотатарських ЗМІ – говорять про підрив свободи слова у Криму

Державний департамент США оприлюднив заяву, у якій рішуче засудив закриття в Криму кримськотатарських ЗМІ, а також триваючі переслідування національних меншин та незгодних з окупаційною владою на півострові. Про це повідомляє «Укрінформ».

 

«Ми рішуче засуджуємо закриття російськими окупаційними властями напередодні багатьох основних кримськотатарських ЗМІ, в тому числі телеканалу ATR - останньої незалежної телевізійної станції, яка вела мовлення для кримськотатарського населення Криму, а також інформагентства QHA, газети "Авдет", радіостанції Мейдан FM та кількох інших», - наголошується в заяві Держдепартаменту США.

 

Ці акти по відношенню до конкретних ЗМІ «стоять у ряду останніх дій, що підривають свободу слова в Криму» і стали продовженням річної кампанії, спрямованої на те, щоб змусити замовкнути кримськотатарське населення та інших осіб, які виступають проти російської окупації, йдеться у заяві.

 

«Татари були відокремлені та піддавалися дискримінації, залякуванню й переслідуванню, в тому числі під час рейдів по житлових будинках, політичних організаціях та місць віросповідання», - підкреслює Держдеп.

 

Сполучені Штати засудили «нездатність Росії поважати права тих людей, які залишаються в Криму», та зневагу РФ до свободи ЗМІ, й закликають до негайного відновлення роботи всіх медіа, які були закриті. «Крим залишається невід'ємною частиною України, і Сполучені Штати продовжують стояти за суверенітет і територіальну цілісність України», - підкреслюється в заяві зовнішньополітичного відомства США.

 

Нагадаємо, 1 квітня всі ЗМІ кримськотатарського медіахолдингу ATR - розважально-інформаційний телеканал ATR і дитячий телеканал Lale («Ляле»), радіостанції Meydan («Мейдан») і «Лідер», інтернет-видання «15 минут» - змушені припинити свою діяльність, оскільки станом на 31 березня жодне з цих медіа не змогло перереєструватися в окупованому Росією Криму за російським законодавством. Роскомнагляд тричі повертав їм документи без розгляду, щоразу знаходячи в них нові «помилки», які не помітив раніше. 19 березня «глава» окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив, що «у напіввійськовий час» робота таких телеканалів як кримськотатарський канал ATR недопустима.

 

1 квітня Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству інформаційної політики створити умови для роботи кримськотатарського каналу ATR в Україні. Цього ж дня Міністр інформаційної політики України Юрій Стець та радник міністра з питань інформаційної політики Криму Сергій Костинський зустрілись з головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим. Сторони обговорили можливість трансляції контенту кримськотатарського телеканалу ATR, дитячого телеканалу Lale і радіостанції Meydan, що входять до холдингу ATR, на материковій Україні. Міністр запевнив, що кримськотатарським ЗМІ буде надано всебічне сприяння з боку держави.

 

Водночас в ЄС закликають відновити мовлення кримськотатарського телеканалу ATR та поважати права всіх жителів Криму. Про це йдеться в заяві речниці верховного представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріки Могеріні Майї Коцьянчич.

 

Представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович заявила, що засуджує обмеження плюралізму в медіа та доступу до інформації в Криму і вважає відмову у реєстрації кримськотатарських ЗМІ політичною цензурою.

 

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав так звану «владу» анексованого Росією Криму і кримськотатарський канал ATR, який був вимушений припинити мовлення через відсутність ліцензії, дійти згоди та відновити мовлення каналу.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3083
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду