Коломойський пішов у відставку, замість нього Дніпропетровську область очолить екс-керівник радіогрупи УМХ Резніченко
Коломойський пішов у відставку, замість нього Дніпропетровську область очолить екс-керівник радіогрупи УМХ Резніченко
Президент України Петро Порошенко задовільнив прохання Ігоря Коломойського про відставку з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації (ОДА). Відповідний указ № 173/2015 глава держави підписав під час зустрічі з ним у ніч на 25 березня. Про це повідомляє прес-служба Президента.
Президент наголосив на тому, що Дніпропетровщина має залишатися надійним захисним рубежем на Сході України. «Маємо забезпечити мир, стабільність та спокій. Дніпропетровщина повинна залишатися бастіоном України на Сході, захищати мир та спокій громадян», - сказав Петро Порошенко.
За словами глави держави, виконуючим обов'язки голови Дніпропетровської ОДА буде призначено Валентина Резніченка, який з лютого є головою Запорізької ОДА.
Валентин Резніченко родом з Дніпропетровська, з 1999 по 2001 рік - був президентом АТЗТ «Телетиждень - Дніпропетровськ», з 2001 по 2003 рік - заступником директора ТОВ «Дніпро - медіа». Валентин Резніченко понад 18 років був топ-менеджером «Українського медіа холдингу» (UMH Group), яким володів Борис Ложкін (нині - глави Адміністрації президента України). З березня 2003 року був віце-президентом UMH, головою правління і співвласником радіогрупи УМХ.
Після завершення угоди з купівлі UMH Group Сергієм Курченком у Бориса Ложкіна в листопаді 2013 року був одним з кількох медіаменеджерів з команди Бориса Ложкіна, які залишилися працювати в UMH з новим власником. Але в травні 2014 року залишив радіогрупу УМХ, яку замість нього очолила російський радіоменеджер Валерія Строганова. Із серпня 2014 року по лютий 2015-го Валентин Резніченко очолював державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР).
Нагадаємо, що 19 березня Ігор Коломойський, відповідаючи на запитання журналіста «Радіо Свобода» Сергія Андрушка, не стримував свого роздратування, називав його на «ти», вживав ненормативну лексику, демонстрував зневагу. Розмова сталася біля офісу компанії «Укртранснафта» в Києві близько опівночі 19 березня, де відбувався конфлікт, пов'язаний зі зміною керівника підприємства.
Головний редактор «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» Ненад Пеіч засудив словесний напад на журналіста Української редакції «Радіо Свобода» Сергія Андрушка і звинувачення на адресу цього ЗМІ. Незалежна медіа-профспілка України, рух «Стоп цензурі», міністр інформаційної політики Юрій Стець, Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики вимагали від Ігоря Коломойського публічних вибачень перед журналістом, а від керівництва держави - дисциплінарних покарань щодо чиновника.
Пізно увечері 20 березня Президент України Петро Порошенко оголосив догану голові Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігорю Коломойському.
21 березня Ігор Коломойський заявив, що не вибачатиметься перед Сергієм Андрушком. 22 березня в інтерв'ю «ТСН. Тиждень» він пояснив, чому. Пан Коломойський звинуватив пана Андрушка в перекручуванні та вириванні його слів із контексту. Водночас він приніс вибачення журналістській спільноті.
23 березня Сергій Андрушко повідомив, що був шокований поведінкою Ігоря Коломойського та вважає цей випадок «тривожним дзвінком».
23 березня на брифінгу в Дніпропетровську заступник голови Дніпропетровської обласної держадміністрації Геннадій Корбан вибачився перед журналістами за емоції Ігоря Коломойського під час інтерв'ю Сергію Андрушку.
24 березня журналістський рух «Стоп цензурі!» заявив, що наполягає на вибаченні Ігоря Коломойського перед Сергієм Андрушком. Також рух звернув увагу на необ'єктивне висвітлення конфлікту навколо ПАТ «Укртранснафта» та інших суспільно важливих тем медіа, що підконтрольні олігархам, - Ігорю Коломойському, Рінату Ахметову, Дмитру Фірташу, Віктору Пінчуку. Відтак, рух вимагає підписання угод між власниками і ньюзрумами про невтручання в редакційну політику новин.
«Детектор медіа»