
Держкомтелерадіо прагне відновити інформаційно-культурний центр для жителів Криму
Держкомтелерадіо прагне відновити інформаційно-культурний центр для жителів Криму


Державний комітет телебачення і радіомовлення України має намір відновити діяльність державної організації «Всеукраїнський інформаційно-культурний центр» (ВІКЦ), який до окупації Автономної республіки Крим діяв на її території. Про це повідомляє прес-служба Комітету.
Відновлення діяльності центру як юридичної особи планується поза межами Криму з метою задоволення інформаційних та культурних потреб громадян України, які мешкають на окупованій території.
Центр як неприбуткова бюджетна організація, підпорядкована Держкомтелерадіо, була створена в 1996 році на виконання постанови уряду та зареєстрована в Сімферополі (АР Крим). Основним завданням центру було проведення інформаційно-культурної діяльності, спрямованої на зміцнення української держави, забезпечення міжнаціональної злагоди. «Фактично це був один із небагатьох осередків присутності української мови та культури на кримському півострові», - зазначає Держкомтелерадіо.
Після окупації Криму фінансування ВІКЦ, як і всіх бюджетних організацій автономної республіки, було припинено. Держкомтелерадіо повідомляє, що директор центру пан Кузьмін зрадив Україну, перейшовши на бік держави-окупанта, і наказом Держкомтелерадіо його звільнили з посади. З того часу ВІКЦ припинив свою діяльність.
«Відновлення діяльності центру є одним із пріоритетних завдань Держкомтелерадіо. Адже Україна зобов'язалася забезпечувати інформаційні та культурні зв'язки з громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території. І одним із таких інструментів із налагодження цих зв'язків має стати відновлений Всеукраїнський інформаційно-культурний центр», - повідомив перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.
Найближчим часом Держкомтелерадіо визначить особу, яка буде уповноважена здійснити перереєстрацію державної організації за новим місцезнаходженням. Наступними кроками буде затвердження статуту центру у новій редакції, його реєстрація та вирішення питання фінансування ВІКЦу. Передбачається, що його штат складатиметься з 7-8 осіб, а не з 40, як це було раніше.
Держкомтелерадіо повідомляє про створення ініціативної групи громадських активістів, що складається з вимушених переселенців з Криму, які готові долучитися до цієї роботи навіть на безоплатній основі. Відновлення ВІКЦ підтримує міжфракційне депутатське об'єднання «Крим» у Верховній Раді.
Нагадуємо, з огляду на скорочення державного фінансування і заборгованість перед друкарнею ухвалено рішення про тимчасове переведення із 6 лютого газети «Кримська світлиця» в електронний формат (онлайн-варіант). Про це повідомив Роман Ратушний, генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва Міністерства культури України, яке видає газету «Кримська світлиця».
Державний комітет телебачення і радіомовлення України закликав керівників ЗМІ висвітлити 20-го лютого, у День Героїв Небесної Сотні, заходи, присвячені вшануванню подвигу учасників Революції Гідності.
«Детектор медіа»
