Кириленко: головне для державних кіностудій - нові механізми виживання

Кириленко: головне для державних кіностудій - нові механізми виживання

17 Січня 2015
5681
17 Січня 2015
16:47

Кириленко: головне для державних кіностудій - нові механізми виживання

5681
Кириленко: головне для державних кіностудій - нові механізми виживання
Кириленко: головне для державних кіностудій - нові механізми виживання

Міністр культури В'ячеслав Кириленко вважає, що в пріоритеті реформування державних кіностудій - пропозиції щодо «механізмів виживання» для них. Про це він сказав в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна».

 

За словами міністра, він не впевнений, що сам факт приватизації кіностудій дасть змогу продовжувати виробництво фільмів. «Я не впевнений, що на приватизованих студіях збережеться суто кінематографічний профіль, - зазначив пан Кириленко. - Втім, зараз головне - запропонувати механізми виживання: дати більше управлінських можливостей, більше фінансової самостійності. Зокрема і для студії Довженка». 

 

Нагадаємо, на сайті Державного агентства України з питань кіно опубліковано текст проекту Національної стратегії розвитку кіноіндустрії України на 2015-2020 роки.

 

Як акцентується в проекті, останнім часом найбільше ДП «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка» фактично не функціонує в якості кінофабрики, лише надаючи в користування свої павільйони, реквізит тощо. В результаті, на даний час в Україні відсутня кіностудія, яка мала би можливість надавати на конкурентному рівні весь спектр послуг із виробництва фільмів.

 

Станом на  31 грудня 2014 року в  Україні діє п'ять державних кіностудій: Національна кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка, Національна кінематека України, Українська студія хронікально-документальних фільмів, Національний центр Олександра Довженка, Українська кіностудія анімаційних фільмів.

 

Стратегія передбачає «впровадження ефективних механізмів міжгалузевої співпраці в галузі кінематографії, в тому числі - зміну організаційно-правового статусу кіностудій, що наразі існують у формі державних підприємств шляхом акціонування». Також Держкіно пропонують здійснити реалізацію непрофільних або неліквідних активів державних кіностудій.

 

Пропозиції та зауваження щодо Стратегії у Держкіно просять подавати до 16 лютого 2015 року.

 

 «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5681
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду