15 листопада – лекція Олексія Браточкіна «Культурна травма і медіа»

15 листопада – лекція Олексія Браточкіна «Культурна травма і медіа»

12 Листопада 2014
4429
12 Листопада 2014
10:13

15 листопада – лекція Олексія Браточкіна «Культурна травма і медіа»

4429
15 листопада – лекція Олексія Браточкіна «Культурна травма і медіа»
15 листопада – лекція Олексія Браточкіна «Культурна травма і медіа»

CSM запрошує на лекцію Олексія Браточкіна (Білорусь) «Культурна травма і медіа», яка відбудеться в суботу, 15 листопада, о 18:00 у Центрі польських та європейських студій НаУКМА (вул. Волоська, 10, підвальне приміщення 6-го корпусу НаУКМА).

 

Політичні події часто стають приводом для наративу про культурну травму, в конcтруюванні якого значну роль відіграють медіа. Й Україна, і Білорусь пережили в своїй новітній історії низку політичних подій, що претендують на статус «травми», проте для чого потрібен цей статус і якою може бути оповідь про «травматичний досвід» у ЗМІ? Про це йтиметься на лекції.

 

Олексій Браточкін - історик, керівник концентрації «Публічна історія» Європейського коледжа Liberal Arts в Білорусі (ECLAB), редактор інтернет-журналу «Новая Эўропа», співробітник Центру європейських досліджень (Мінськ, Білорусь), співавтор колективних монографій «После советского марксизма: история, философия, социология и психоанализ в национальных контекстах (Беларусь, Украина)» (Вільнюс, 2013) і «Пути европеизации Беларуси: между полити кой и конструированием идентичности (1991-2010» (Мінськ, 2011).

 

Для участі в лекції необхідно заповнити реєстраційну форму.

 

Лекція відбудеться в рамках дискусійної складової проекту CSM «Культура. Завтра» та стане першою відкритою подією семінару культурної критики та репортажу «Культура 3.0».

 

Проект «Культура. Завтра» покликаний публічно обговорювати складні теми й спільно працювати над стратегіями розвитку культури. Його мета - запозиціонувати культуру як один із найголовніших інструментів для вирішення болючих і конфліктних питань, які виникли в суспільстві в результаті революційно-воєнних подій 2013-2014 років. Дискусії, лекції та круглі столи відбуватимуться двічі на місяць за участі культурних менеджерів, митців, журналістів і філософів з України, Білорусі, Туреч чини, Грузії, Сербії та інших країн.

 

Семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» - освітній міждисциплінарний проект на базі онлайн-журналу Korydor. Семінар передбачає роботу з журналістами та редакторами, які пишуть на культурну тематику. Навчальна програма семінару складається з чотирьох тематичних модулів, а також низки публічних лекцій та круглих столів із залученням ширшої аудиторії. Мета проекту «Культура 3.0» - артикулювати розуміння культури як важливого чинника соціального й економічного роз витку, як підґрунтя для вироблення спільних цінностей і стимулювання демократичних перетворень. Семінар покликаний впроваджувати міжнародні стандарти журналістики, підвищувати рівень авторів і редакторів, розвивати платформу професійної комунікації та взаємопідтримки та виробити спільне розуміння особливостей критики в часи соціальних зрушень.

 

Більше про семінар читайте на сайті culture3.net.

 

Проект «Культура. Завтра» підтримано Фондом Принца Клауса та програмою грантів «і3» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Цьогорічний семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Лекція Олексія Браточкіна відбудеться за дружньої підтримки Центру польських та європейських студій НаУКМА.

Інформаційні партнери: Українська правда. ЖиттяPlatformaЛівий берегКоментарі.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4429
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду