Росія заявляє, що не знає про балотування Надії Савченко до Верховної Ради

Росія заявляє, що не знає про балотування Надії Савченко до Верховної Ради

21 Жовтня 2014
2900

Росія заявляє, що не знає про балотування Надії Савченко до Верховної Ради

2900
Росія заявляє, що не знає про балотування Надії Савченко до Верховної Ради
Росія заявляє, що не знає про балотування Надії Савченко до Верховної Ради

Глава російської Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Геннадій Корнієнко заявив, що українська льотчиця Надія Савченко, яка наразі проходить примусову психолого-психіатричну експертизу в  іституті ім.Сербського у Москві, не передавала адміністрації воронезького та московського СІЗО жодних документів, пов'язаних з планами участі у виборах до Верховної Ради. Про це глава ФСВП повідомив у відповідь на запит Комітету у справах громадських об'єднань і релігійних організацій російської Думи, передає «Інтерфакс-Україна».

 

Відповідь Геннадія Корніенка оприлюднив сьогодні, 21 жовтня, для російських журналістів глава Комітету у справах громадських об'єднань і релігійних організацій Ярослав Нілов (фракція ЛДПР).  «За час утримання в зазначених слідчих ізоляторах заяв від Савченко Н.В. про згоду балотуватися в депутати Верховної Ради України на адресу адміністрації установ не надходило, інших документів, необхідних для її включення в передвиборний список політичних партій, також не оформлялося», - зачитав пан Нілов.

 

Як повідомляли ЗМІ, 14 вересня на з'їзді партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що Надія Савченко очолить виборчий список «Батьківщина» на позачергових виборах до Верховної Ради 26 жовтня.

 

Нагадаємо, 20 жовтня Віра Савченко, сестра української льотчиці Надії Савченко, яку у Росії звинувачують у загибелі журналістів каналу «Россия 1», організувала на вулиці Банковій у Києві,  біля Адміністрації Президента України, акцію з закликом до Президента Петра Порошенка «Підтримати полонених та політичних в'язнів Кремля!».

 

Президент України Петро Порошенко сказав, що поставив питання про ув'язнену Савченко главі Російської Федерації Володимиру Путіну. Про це він розповів в інтерв'ю українським телеканалам, у якому йшлося про переговори  «нормандської четвірки» у Мілані 17 жовтня.

 

18 жовтня омбудсман Валерія Лутковська на підставі інформації про тортури української льотчиці Надії Савченко звернулася до російського омбудсмена Елли Памфілової з вимогою особисто зустрітися з пані Савченко, пише УНІАН.

 

Тим часом адвокати українського пілота Надії Савченко розцінюють як катування умови її утримання в Державному науковому центрі соціальної й судової психіатрії ім. В. П. Сербського у Москві.

 

13 жовтня відбулось засідання Басманного районного суду Москви, який повинен був розглянути скаргу  української льотчиці Надії Савченко на примусове проведення психолого-психіатричної експертизи в московському інституті ім.Сербського.  За рішенням суду судове засідання за її скаргою відкладене на 11 листопада.

 

15 вересня Воронезький обласний суд (Росія) відхилив скаргу адвокатів на продовження терміну арешту до 30 жовтня Надії Савченко. Раніше  адвокат Микола Полозов заявив, що російські слідчі не змогли надати доказів вини льотчиці у загибелі російських журналістів, через  що суд було перенесено з 12 на 15 вересня.

 

Начальник головного слідчого управління СБУ, заступник керівника центру щодо повернення заручників, генерал-майор Василь Вовк заявив, що справу української льотчиці Надії Савченко, яку Росія звинувачує у загибелі журналістів каналу «Россия 1» в зоні АТО на Донбасі,  сфальшовано: журналісти загинули, коли її вже було затримано. Адвокат Надії Савченко Марк Фейгін такожнаполягає на тому, що українська льотчиця  потрапила вполон до луганських бойовиків ще до того, як загинули російські журналісти Ігор Корнелюк і Антон Волошин, у смерті яких Росія звинувачує українку. 

 

9 липня Слідчий комітет Росії (СК) пред'явив Надії Савченко обвинувачення в пособництві у вбивстві співробітників російської ВДТРК (канал «Россия 1») Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які перебували на території України нелегально і загинули під час обстрілу 17 червня під Луганськом.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2900
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду